Кривий Ріг – соціальне місто. На сесії міськради були підтримані петиції про підтримку дітей, хворих на цукровий діабет та інвалідів з дитинства віком від 18 до 23 років, хоча в державі таких програм немає
Створено: 2021-11-16 10:09:51Оновлено: 2021-11-16 10:11:55
15 листопада відбулася позачергова сесія Криворізької міськради на якій було розглянуто 6 петицій. Дві з них стосувалися соціального захисту дітей з особливими потребами. Депутати підтримали дані петиції. Місто бере на себе вирішення питань, які є прерогативою держави, однак не вирішені до сих пір.
Зокрема, мова йде про започаткування у місті програми по забезпеченню дітей, хворих на цукровий діабет I типу, інсулінозалежним медичним приладом Помпа та витратними матеріалами до нього. У Кривому Розі на сьогодні працює муніципальна програма «Здоров’я нації» у рамках якої третій рік поспіль з міського бюджету виділяються кошти на придбання медикаментів та витратних матеріалів дітям, хворим на цукровий діабет. У 2021 році на це спрямовано 3 231,8 тис грн.
Начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко сказав: «У Кривому Розі під наглядом лікарів перебуває 203 дитини, хворих на цукровий діабет, віком від 0 до 17 років. Всі вони мають статус «дитини з інвалідністю». Діти отримують за Програмою соціального захисту мешканців кошти (10 тис гр. на дитину) для вирішення нагальних соціально-побутових питань дітей з інвалідністю, у тому числі, на оплату їх лікувальних та реабілітаційних послуг. Всі діти, хворі на цукровий діабет, забезпечені інсулінами безкоштовно. Питання, яке викладено у петиції є важливим. Використання інсулінової помпи позбавляє від щоденних багаторазових ін’єкцій інсуліну, що позитивно впливає на емоційний стан дитини».
Приблизна вартість інсулінової помпи та витратних матеріалів орієнтовно складає 148 тис грн на рік. К.Мурашко зазначив, що в Україні не існує Державної програми по забезпеченню інсуліновими помпами. «Проте, ми розуміємо наскільки це важливо для діток, для якості їх життя. Тому, ми готові виконувати поставлені задачі та працювати у цьому напрямку», - підкреслив Костянтин Мурашко.
Що стосується другого питання – забезпечення фінансування молоді віком 18-23 роки, які мають статус інвалід з дитинства, на рівні підтримки дітей з інвалідністю до 18 років, то дана петиція також була підтримана депутатами.
Директор департаменту соціальної політики Інеса Благун зауважила: «У Кривому Розі діє наймасштабніша в Україні міська програма соціального захисту жителів. Щороку з міського бюджету надається матеріальна допомога понад 140 тисячам криворіжців. У цьому році видатки Програми соціального захисту становлять понад 400 млн грн. Виплати, вказані в двох петиціях, а це - надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства віком 18-23 років та діткам, хворим на цукровий діабет не здійснюються в жодному місті України. Але ми розуміємо, що соціальна підтримка для них вкрай важлива і ми готові спільно з управлінням охорони здоров’я попрацювати над цим питанням, надати аналітичні матеріали та розрахунки скільки додатково необхідно передбачити коштів для такої виплати та підтримати дітей».
Криворізька програма соціального захисту мешканців передбачає понад 50 різних видів матеріальних допомог, пільг, компенсацій в тому числі: допомогу кожній родині, яка виховує особливу дитину, онкохвору дитину, кожній особі з інвалідністю з дитинства не залежно від нозологій захворювання. Це і допомога на вирішення соціально-побутових питань, лікування, обладнання зручностями житлового приміщення і часткова компенсація на оплату житлово-комунальних послуг, що є вкрай важливим в умовах підвищення тарифів.
16 листопада 2021