ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520
Створено: 2021-02-16 16:23:51Оновлено: 2021-02-16 16:30:28
НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЇ
ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
СВІТЛАНА ОХОТНІКОВА
- Чи передбачено проведення державних статистичних спостережень у сфері охорони навколишнього природного середовища?
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №1258-р затверджено план державних статистичних спостережень на 2021 рік. План передбачає проведення державних статистичних спостережень за багатьма галузями, у т.ч за навколишнім природнім середовищем.
Метою проведення державних статистичних спостережень у сфері охорони навколишнього природного середовища є отримання даних та формування інформації про кількість забруднюючих речовин і парникових газів, які надходять в атмосферне повітря від діяльності підприємств, обсягів забору та використання вод, скидання зворотних вод та забруднюючих речовин до водних об’єктів, обсягів утворення, поводження з відходами, обсягів витрат на охорону навколишнього природного середовища та забезпечення цією інформацією потреб користувачів.
Згідно з Законами України «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», Водним кодексом України суб’єкти господарювання повинні заповнювати та подавати у відповідні органи державну статистичну звітність з охорони навколишнього природного середовища.
- За якими формами здійснюються державні статистичні спостереження у сфері екології?
З метою отримання повної, всебічної та об'єктивної статистичної інформації у сфері охорони навколишнього природного середовища державні статистичні спостереження здійснюються за формами:
- № 2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів»;
- № 1-відходи (річна) «Утворення та поводження з відходами»,;
- № 1-екологічні витрати (річна) «Звіт про витрати на охорону навколишнього природного середовища»;
- № 2ТП-водгосп (річна).
- Яким суб’єктам господарювання необхідно подавати державну статистичну звітність у сфері екології?
Надання форм державних статистичних спостережень до органів Держстату поширюється на:
- юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичних осіб, що мають об'єкти, які перебувають на державному обліку в галузі охорони атмосферного повітря та здійснюють викиди забруднюючих речовин і парникових газів (форма № 2-ТП (повітря) (річна));
- юридичних осіб, діяльність яких пов'язана з утворенням, поводженням з відходами I-IV класів небезпеки (форма № 1-відходи (річна));
- на юридичних осіб, які мають очисні споруди, здійснюють природоохоронні заходи, сплачують платежі за негативну дію на навколишнє природне середовище, виконують науково-дослідні роботи, надають екологічні послуги, займаються управлінською діяльністю природоохоронного спрямування (форма № 1-екологічні витрати (річна)).
Формою № 2ТП-водгосп (річна) поширюється на водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин відповідно, та:
- забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;
- забирають воду для зрошення в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом зрошувального періоду);
- використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;
- здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;
- віднесені до галузі гідроенергетики;
- користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб (крім суден флоту рибної промисловості).
- Чи можна подавати форми державних статистичних спостережень в електронному вигляді?
За інформацією розміщеною на сайті Державної служби статистики України подання форм державних статистичних спостережень рекомендовано надавати в електронному вигляді за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua/.
Подання респондентом електронних звітів, відповідно до п. 3.1 до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики, затвердженого наказом Держкомстату від 12.01.2011 №3, здійснюється виключно на добровільних засадах і за його ініціативою. У разі подання респондентом звітності в електронному вигляді він має право не подавати відповідні форми статистичної та/або фінансової звітності на папері.
Звіт за формою № 2ТП-водгосп (річна) подається в електронному вигляді за посиланням https://e-services.davr.gov.ua/.
- У яких випадках суб’єктам господарювання необхідно подавати декларацію про відходи?
Згідно зі ст. 17 Закону України «Про відходи» та постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №118 «Про затвердження порядку подання декларації про відходи та її форми» суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів від 50 до 1000 умовних одиниць зобов’язані щороку подавати декларацію про відходи. Цей показник кожне підприємство вираховує за спеціальною формулою https://e-eco.gov.ua/site/info. Під час розрахунку беруть до уваги клас небезпеки та кількість відходів за попередній рік.
- Куди необхідно подавати декларацію про відходи?
Декларація про відходи подається щороку до 20 лютого до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації або в електронному вигляді за посиланням https://e-eco.gov.ua/.
В.О. НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІТАЛІЙ ГЕЙКО
- Чи зможу я отримати компенсацію за «теплим кредитом» у 2021 році?
Так, якщо кредит на впровадження енергозберігаючих заходів було взято до 2020 року включно. На сесії міської ради було прийнято рішення про продовження дії Програми, тому ОСББ та ЖБК, які оформили кредит у попередніх роках та з різних причин ще не отримували таку компенсацію від міста, зможуть її отримати.
Також повідомляємо, що у лютому 2021 року укладено угоди про взаємодію на 2021 рік між департаментом розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради – головним розпорядником коштів по Програмі та ПАТ АБ "Укргазбанк", АТ КБ "Приватбанк" – уповноваженими банками з реалізації Програми.
- Що необхідно зробити, щоб отримати компенсацію за «теплим кредитом»?
- Отримати відшкодування частини суми кредиту з державного бюджету.
- Надати до уповноваженого банку необхідний пакет документів.
- Забезпечити цільове та ефективне використання кредитних коштів відповідно до Постанови КМУ №1056 від 17.10.2011 "Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження".
- Які документи необхідно надати для того щоб отримати компенсацію по «теплим кредитам»?
1. копію статуту ОСББ, ЖБК;
2. свідоцтво про державну реєстрацію, а у разі, якщо воно не видавалося, виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
3. наказ (витяг з протоколу) про призначення уповноваженої від ОСББ та ЖБК особи;
4. копії паспортів керівника, головного бухгалтера, інших уповноважених осіб, які мають право підпису відповідних договорів та/або документів, що подаються до банку; копії довідок про присвоєння реєстраційних номерів облікової картки платника податків вищезазначеним особам;
5. копія рішення відповідних органів управління позичальника (зборів членів ОСББ, ЖБК) про необхідність отримання кредиту та проведення енергозберігаючих робіт, ремонту, модернізації будинку;
6. кредитний договір;
7. документи, що підтверджують цільове використання кредитних коштів:
7.1. рахунок-фактура;
7.2. договір купівлі-продажу або інший документ, що підтверджує сплату коштів за придбаний товар або виконані роботи;
7.3. акт прийому-передачі товару або накладна;
7.4. акт виконаних робіт.
7.5. документи (акти, довідки тощо), що підтверджують наявність приладу обліку теплової енергії в багатоквартирному будинку, приєднаному до теплових мереж систем централізованого теплопостачання, узяття такого приладу на абонентський облік теплопостачальною організацією та його використання для розрахунків за спожиту теплову енергію.
7.6. документи (акти, довідки тощо) про наявність багатозонного (багатотарифного) приладу обліку електричної енергії, взяття такого приладу на абонентський облік електропостачальником (електророзподільним підприємством) та його використання для розрахунків за спожиту електроенергію (у разі коли позичальником залучено кредит на придбання електричних котлів для водяної системи автономного теплопостачання або водяної індивідуальної (автономної) системи опалення та відповідного додаткового обладнання й матеріалів до них).
Детальніше за посиланням: https://kr.gov.ua/ua/st/pg/200218609891999_s/
16 лютого 2021