Завдяки впровадженню комплексної довготривалої програми екологічна ситуація у Кривому Розі продовжує покращуватися
Створено: 2015-01-16 14:44:45Оновлено: 2015-01-17 09:44:03
У 2014 році в місті продовжувалася робота з впровадження комплексу заходів, передбачених довгостроковою програмою по вирішенню екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища. За 2014 рік на їх реалізацію спрямовано 1104,4 млн. грн. З них власних коштів підприємств – 1074,2 млн.грн. (станом на 01.12.2014), бюджетних – 30,2 млн. грн.
Екологічна програма містить 34 заходи з охорони атмосферного повітря, спрямовані на модернізацію існуючих потужностей та пилогазоочисних установок, виведення з експлуатації існуючих цехів і об'єктів, які не відповідають сучасним екологічним вимогам, реконструкцію та будівництво ефективних систем пило- та газовловлення.
Протягом року проводився постійний оперативний контроль викидів за кожним джерелом. Для цього у місті працюють 4 обладнані автоматизовані стаціонарні пости контролю, 5 постів контролю Дніпропетровського обласного центру з гідрометеорології Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Кривий Ріг, відомчі стаціонарні пости контролю, встановлені на межі санітарно-захисних зон промислових підприємств.
В результаті виконання підприємствами передбачених програмою заходів з охорони атмосферного повітря станом на 01.12.2014 року вдалося запобігти надходженню в атмосферне повітря 14,1 тис. тонн викидів забруднюючих речовин.
Слід відзначити, що починаючи з 2010 року спостерігається тенденція зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, так у 2010 році викиди становили – 395,1 тис. тонн, що на 43,5 тис. тонн (12%) більше ніж у 2013 році.
Обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за 9 місяців 2014 рік склали 244,1 тис. тонн, що на 6% менше ніж за аналогічний період 2013 року.
Немаловажним фактором, що вплинув на цей показник, було використання підприємствами безтротилових вибухових речовин при проведенні масових вибухів у кар’єрах.
При проведенні масових вибухів у кар'єрах підприємства обов’язково здійснюють природоохоронні заходи, спрямовані на скорочення техногенного навантаження на довкілля та людину: використовують внутрішню і зовнішню гідрозабійку, застосовують виключно безтротилові вибухові речовини.
У 2014 році продовжилася очистка стічних вод до нормативної якості. З цією метою проводилися роботи з розширення та реконструкції загальноміських каналізаційних очисних споруд, реалізуються проекти:
- відновлення водності р.Стара Саксагань за рахунок подачі додаткового обсягу свіжої води з Карачунівського водосховища. В свою чергу, це дозволило запобігти замуленню розчищеної в 2012 році ділянки русла та покращило умови існування річкової фауни;
- протиповіневі заходи та поліпшення гідрологічного стану річки Інгулець.
Для екологічного оздоровлення Карачунівського водосховища та р.Інгулець було збільшено обсяг подачі води каналом Дніпро-Інгулець до 128 млн.куб.м, що на 3 млн.куб.м. більше, ніж у 2013 році.
Особлива увага приділялася впровадженню у місті роздільного збору складових твердих побутових відходів. Поступово розширювалася мережа пунктів роздільного збирання небезпечних відходів, що є у складі побутових. На разі, у Кривому Розі діє понад 50 пунктів збору відпрацьованих хімічних елементів живлення.
У 2015 році буде продовжена реалізація природоохоронних заходів, які мають на меті поліпшити екологічний стан Кривого Рогу.
Серед основних:
- захист від підтоплення території та об’єктів міста;
- проектування і будівництво каналізаційних мереж і споруд на них, розширення та реконструкція загальноміських каналізаційних очисних споруд, заміна зношених мереж водовідведення;
- рекультивація порушених гірничими роботами земель;
- будівництво полігонів для складування твердих побутових відходів;
- озеленення території, створення належних умов для утримання безпритульних тварин;
- моніторинг стану довкілля та екологічної безпеки середовища;
У поточному році заплановано завершити будівництво на 1 природоохоронному об’єкті, на 8- продовжується, на 5 – закінчити проектування, відновити 2 га порушених земель, запобігти потраплянню в атмосферу 15 тис. тонн. забруднюючих речовин, розміщенню промислових відходів в обсязі 25 млн. тонн.
Відділ преси та інформації апарату міської ради і виконкому
(056)440-04-32, [email protected]
16 січня 2015