ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520
Створено: 2020-12-15 13:47:03Оновлено: 2020-12-15 13:50:59
НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ЛАРИСА ХОРУЖЕВА
- Що робити якщо один з батьків, з ким проживає дитина, перешкоджає у спілкуванні з рідною дитиною? Куди звератись?
Відповідно до статті 11 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.
Відповідно до ст.ст. 158, 159 Сімейного кодексу України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, орган опіки та піклування, за заявою матері, батька дитини, визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їх ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.
Якщо один із батьків ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
В.О. НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ
АПАРАТУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ І ВИКОНКОМУ
ВАЛЕНТИНА ЮРЧЕНКО
• Чи правомірні дії суб’єкта господарювання щодо вимоги пред’явлення паспорту при поверненні коштів споживачу за придбану продукцію?
Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці повинна скласти акт про видачу (повернення) коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги).
Підставою цієї норми є наказ Міністерства доходів і зборів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій (пункт 8 розділу ІІІ).
Але, суб’єкт господарювання повинен отримати від покупця згоду на обробку персональних даних та гарантувати їх збереження протягом 3-х років.
• Які органи уповноважені здійснювати контроль у сфері безпечності та якості харчових продуктів?
Захист прав споживачів у сфері безпечності та якості харчових продуктів, інформування про їх властивості, у тому числі маркування, здійснює виключно центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та якості харчових продуктів, а саме Держпродспоживслужба України, на території нашого міста Головне управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області.
• Які обов'язки визначені законодавством для суб'єктів господарювання сфери торгівлі продуктами харчування?
Суб'єкти господарювання сфери торгівлі продуктами харчування зобов'язані;
- передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію. Інформація споживачеві повинна надаватися згідно із законодавством про мови (українською мовою);
- видати покупцю розрахунковий документ.
• Чи зобов’язаний продавець видати чек, якщо товар куплений на ринку?
Не має різниці, де ви купили товар, закон один для всіх. Але, якщо товар купується на ринку, ви маєте право попросити виписати розрахункову квитанцію із зазначенням дати придбання, назви товару, прізвища та підписом продавця. І тоді ви легко зможете довести, що купували товар саме у цього продавця. Якщо він відмовляється виписати квитанцію, Вас це має насторожити. Адже він відмовляється відповідати за товар, його якість й безпеку. Просто треба бути уважнішими та навчитися захищати свої права.
• Чи має право покупець на перевірку якості товару?
15 грудня 2020