Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Ю. Вілкул: Політично вмотивована заява Держаудитслужби про порушення, які закидають нашому місту як провинну – брехня та маніпуляція, яка розсиплеться у першому ж суді, - ми вже подали заяви

Створено: 2021-11-15 09:14:52Оновлено: 2021-11-15 09:15:59

В.о. міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул рішуче відповів на поширену Державною службою України інформацію щодо перевірок Криворізької міської територіальної громади, які Держаудитслужба, раптово змінивши план перевірок на 2021 рік, проводила у Кривому Розі спільно з представниками Державної фіскальної служби та податкової поліції України, Держпраці, Фонду державного майна України, Держгеокадастру, Держпродспоживслужби з травня 2021 року

Юрій Вілкул наголосив:

«Справді, перевірки були. Всім відомо, що після перемоги «неправильного кандидата» на виборах у мери Кривого Рогу в грудні минулого року було дано команду «фас» усім структурам, що існують в Україні. Нагадаю, у результаті понад п'ятиста перевірок, які пройшли у період Порошенка-Луценка, нічого так і не знайшли. Просто тому, що у Кривому Розі все робилося за законом, для людей та їхнього захисту.

Тому на початку цього року було ухвалено політичне рішення зайнятися фальсифікаціями та маніпуляціями – інакше це складно оцінити. Була надіслана «зондер-команда», до якої були включені всі можливі органи перевірки України – понад 100 осіб. До того ж перевірки посилилися після смерті Костянтина Павлова. А особливо – після того, як секретарем міськради, а значить виконувачем обов'язків мера, не став представник провладної партії.

Юрій Вілкул повідомив: «Найближчим часом наша юридична служба, департаменти та управління розкладуть акт повністю по полицям і повідомлять суспільству, що це за «страшні порушення». Поки що можу повідомити про основні нібито «злочини», які ставлять місту у вину:

- 5 мільярдів 100 мільйонів гривень – «злочин» полягає в тому, що аудитори вважають, що ставку податку на землю у Кривому Розі занижено. При цьому підкреслю, що для гірничодобувної промисловості знижка у 75% на податок на землю надана Верховною Радою України у Бюджетному кодексі, проти чого міськрада Кривого Рогу неодноразово протестувала! Очевидно, не там винних шукають. А для малого та середнього бізнесу, на думку перевіряючих, ставка мала б бути збільшена з 0,9%, як у нас у Кривому Розі зараз, до 8% - тобто її необхідно було підвищити у 9 разів.

- 4,1 мільярда гривень – «злочин» полягає у тому, що у Кривому Розі не обкладаються податком на землю парки, сквери, дороги, тротуари та дитячі майданчики. При цьому не наведено прикладу хоча б одного міста України, в якому є таке оподаткування, і не зазначено, хто за це повинен платити – відпочиваючі у парках, діти на майданчиках чи пішоходи на тротуарах?

- 2,9 мільярда гривень – у стільки оцінено фінансову «провину» міської влади за пільговий проїзд городян. А також те, що для мешканців ціна на квитки раніше була 2,5 грн., а не за повною собівартістю 14 грн.

- 2 мільярди 118 мільйонів гривень – «злочин» у тому, що не виконано інвестиції компанією «АрселорМіттал» до екологічної програми. При цьому міськрада подала до суду на «Арселор» за невиконання екологічної програми – справу №160/3405/20 виграно у першій інстанції. Наразі справа перебуває в апеляційному суді. При цьому «дозвіл на викиди» на 2021 рік «АрселорМіттал» отримав усупереч чинному законодавству без погодження з міськрадою та облрадою – його видало безпосередньо Міністерство екології.

– 1 мільярд 478 мільйонів – «злочин» КП «Тепломережа» полягає в тому, що вони платили заробітну плату, податки та електроенергію замість платежів НАК «Нафтогаз».

- 697,6 мільйона - «можливі збитки» КП «Тепломережа» через не підвищення тарифів, які встановлювало НКРЕКП, що підпорядковується Кабміну, на тепло для населення Кривого Рогу. Ці гроші мали б заплатити криворіжці.

- 619,9 мільйона гривень – нібито «збитки» КП «Міськводоканал» від підвищення тарифів на воду, які встановлює НКРЕКП, що підпорядковується Кабміну. Ці гроші, на думку перевірки з Києва, мали теж заплатити криворіжці.

- 403 мільйони недоотримала казна, на думку перевіряльників, через надто низький податок на нерухомість городян. На думку перевіряючих, криворіжці мали платити цей податок за своє ж житло в 15 разів більше - за максимальною ставкою.

– 308 млн гривень – «неправильно» спрямовано на зарплату вчителів у малокомплектних школах та класах (до 25 учнів). На думку ревізорів, у Кривому Розі малокомплектні школи та класи мали бути закритими, а працівників освіти звільнені.

- 144 мільйона гривень – зарплати медичним працівникам. Виплачені містом, оскільки держава не давала лікарям грошей. Це розцінюється теж як «злочин».

- 22,9 мільйона гривень - «невиправдана витрата» міста на безкоштовне харчування 5653 дітей-сиріт та дітей інших пільгових категорій у дитячих садочках.

- 125,9 мільйонів гривень – «злочин» полягає у тому, що з міського бюджету платилися зарплати працівникам театрів та інших закладів культури, а також за енергоносії. На думку перевіряльників, вони мали бути на самоокупності, тобто підвищити ціни для криворіжців у кілька разів, або просто мали закритися.

- Про порушення, пов'язані з будівництвом. До порушень віднесли всю (!) суму видатків за цією статтею за три роки – тому що не було представлено актів виконаних робіт. Хоча при цьому було надано документ, що ці акти є, але були вилучені за місяць раніше іншими перевіряльниками. Але про це ревізори «забули».

Юрій Вілкул підкреслив: «У результаті ми бачимо безпрецедентний за маніпулятивністю документ за всю історію України. Але основна біда в тому, що подальша його «розкрутка» - згідно з установками замовників - може завдати удару практично по всіх соціальних програмах міста, спрямованих на соціальну підтримку криворіжців, шкіл, лікарень, соціальної сфери. У тому числі ставиться під питання дія цих програм наступного року. Тому ми захищатимемо місто. Щодо пред'явлених претензій вже направлено позови до судів та надано обґрунтовані заперечення, частину судів уже виграно, за іншими – буде направлено найближчим часом. Не сумніваюся у нашій правоті».

 

15 листопада 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради