РЕЄСТРАЦІЯ НЕРУХОМОСТІ НА ВТОРИННОМУ РИНКУ
Створено: 2018-11-15 15:12:59Оновлено: 2018-11-15 15:15:31
Реєстрація права власності на нерухоме майно на вторинному ринку за новим власником проводиться нотаріусом одночасно з посвідченням документів, на підставі яких це право виникло (договір купівлі-продажу, міни, дарування, таке інше). Однак, перед посвідченням документів та реєстрацією права власності за новим власником, нотаріусом повинна здійснюватись клопітка та напружена робота по перевірці всіх, необхідних для здійснення угоди, документів. Як то: документів, що підтверджують право власності відчужувача, технічної документації на об’єкт, а також документів, що підтверджують особи всіх сторін, що приймають участь в угоді. В залежності від ситуації, при якій змінюється власник нерухомості, перелік необхідних документів буде змінюватись теж. Та, якими б пильними не були нотаріуси, мінімальні ризики залишаються завжди. Тому виконком Криворізької міськради підготував для Вас певні поради, як убезпечити себе при купівлі (обміні, отриманні в дар) нерухомості.
Точно не зайвою буде перевірка нерухомості в Державному реєстрі прав, тим паче, що її можна здійснити не виходячи з дому, скориставшись Кабінетом електронних сервісів на сайті Міністерства юстиції України за допомогою кваліфікованого ЕЦП або звернувшись до управління з питань реєстрації виконкому міської ради, Центру адміністративних послуг «Віза» або його територіальних підрозділів, які розташовані в кожному районі міста, до нотаріусів або інших акредитованих суб’єктів. Інформація з Державного реєстру прав буде містити актуальні відомості про нерухомість, якщо вона була зареєстрована, починаючи з 2003 року. За бажанням заявника довідка може містити інформацію про зміни, що відбувались у Реєстрі, у хронологічному порядку. Там можна знайти інформацію про всі обтяження та заборони, що накладалися на нерухомість або безпосередньо про продавця Вашої майбутньої нерухомості (достатньо знати його ПІБ та податковий код).
Окремої уваги заслуговує Єдиний реєстр боржників, що був створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників. Є відкритим та загальнодоступним. Перевірити інформацію в реєстрі можна за посиланням http://erb.nais.gov.ua/#/search-debtors. Достатньо знати ПІБ продавця, щоб перевірити його на наявність у нього боргів, які в майбутньому можуть створити проблеми при переході права власності.
Основні ризики, при придбанні житла на вторинному ринку, в першу чергу, пов’язані з судовими процесами, що можуть відбуватися в час, коли Ви здійснюєте угоду або початися вже після того, як власником нерухомості станете Ви. І тут, найкращою страховкою стають прості сумління та чесність, адже найбільше страждають від судових рішень, що скасовують право власності нових господарів ті, хто з метою зменшення оподаткування вказують в офіційних документах меншу, ніж справді, суму, що сплачується за житло, або укладають договори дарування. Адже при визнанні угоди недійсною покупцю повернеться виключно офіційно зазначена сума.
Ми працюємо для Вас!
Наші контакти:
• Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-22; e-mail: [email protected].
• Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: [email protected].
15 листопада 2018