Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВЛАСНІСТЬ ТА «ПРОПИСКА»: РОЗ’ЯСНЮЄМО ВІДМІННОСТІ

Створено: 2018-11-15 11:13:28Оновлено: 2018-11-15 11:15:27

Серед криворіжців чомусь дуже поширений міф про те, що право власності на житло і реєстрація місця проживання – одне і теж. Кожного разу, почувши про те, як наші городяни бояться «виписуватися» з житла, щоб не втратити право власності на нього, працівники виконкому Криворізької міськради намагаються розтлумачити своїм землякам, що «прописка» не впливає на право власності, а право власності на житло не завжди означає реєстрацію там свого місця проживання. З метою розвіювання міфів та розповсюдження корисних знань, виконавчий комітет Криворізької міської ради повідомляє наступне.

Право власності на нерухоме майно передбачає право власника володіти, користуватися та розпоряджатися своєю нерухомістю на власний розсуд. Це право можна передати іншій особі шляхом дарування чи продажу, або в інший спосіб та не можна втратити шляхом «виписки». Власник може користуватися своїм житлом, може зареєструвати там своє місце проживання та може і не робити цього, надавши його, наприклад, в оренду іншим особам та (навіть!) виявити згоду на те, щоб орендарі «прописалися» в його нерухомості. При цьому, право власності ні яким чином не буде передано орендарям і власник надалі буде залишатися власником.

В той же час, реєстрація місця проживання – це спосіб, яким особа повідомляє про своє проживання державу. Можна «прописатися», не володіючи житлом, за умови отримання згоди від власника. А у випадку реєстрації місця проживання дитини – навіть без згоди власника. Та прописка ні яким чином не надає особі права власності.

Питаннями реєстрації права власності на нерухомість займаються представники управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради, Центр адміністративних послуг «Віза», його територіальні підрозділи, нотаріуси, інші акредитовані суб’єкти.

Щоб зареєструвати право власності, необхідно надати документ, яким посвідчується Ваше право, технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна (за необхідності), документи, що посвідчують особу та квитанцію про сплату адміністративного збору, встановленого на законодавчому рівні.

З питань реєстрації місця проживання у Кривому Розі можна звертатися до наших комфортних «офісів прописки», тим паче, що розташовані вони в кожному районі міста і за будь-яких обставин дістатися до них не забере багато часу. Для реєстрації місця проживання в нашому місті необхідно подати:

-  заяву;

-  документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, а для осіб, що не досягнули 16 років – свідоцтво про народження);

-  квитанцію про сплату адміністративного збору;

-  документи, що підтверджують право власності на нерухомість або згоду власника нерухомості;

- військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

 

Ми працюємо для Вас!

Наші контакти:

• Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-22; e-mail: [email protected].

• Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: [email protected].

 

15 листопада 2018

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради