`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`
Створено: 2020-10-15 16:11:01Оновлено: 2020-10-15 16:16:29
Коментує управління охорони здоров’я
виконкому Криворізької міської ради
- Щодо порядку дій у разі виявлення у себе симптомів СОVID-19
Покрокові дії (рекомендації Міністерства охорони здоров’я України):
- Відчуваєте, що захворіли – зателефонуйте сімейному лікарю. Він опитує, визначає стан та у разі підозри на COVID-19 зобов’язаний направити мобільну бригаду, яка зробить безкоштовний тест.
- Поки чекаєте на результат тесту, обов'язок сімейного лікаря – бути з вами на зв’язку, слідкувати за станом вашого здоров’я та консультувати щодо лікування. У разі погіршення самопочуття – направляти на госпіталізацію.
- Повертаємось на початок. Якщо хвороба одразу дає температуру вище 380С і є складнощі з диханням – терміново телефонуйте «103».
- Якщо алгоритм надання допомоги не відповідає затвердженому, необхідно звернутись на гарячу лінію місцевого департаменту охорони здоров’я та/або на гарячу лінію МОЗ, аби на такі порушення було оперативно зреаговано.
- Прийняття антибіотиків чи противірусних препаратів без призначення, розрахунок на «сильний імунітет», поїдання часнику та інші методи самолікування можуть бути летально небезпечними.
Важливо! Пацієнтів із легкою формою формою захворювання, які не відносяться до груп ризику розвитку ускладнень пацієнтів з COVID-19, рекомендовано лікувати амбулаторно (в домашніх умовах). Переводити на амбулаторне лікування також слід одужуючих пацієнтів, які вже не потребують цілодобового нагляду.
Стаціонарне лікування показано у випадках середньої тяжкості і тяжкого перебігу COVID-19.
Наголошуємо! Якщо у пацієнта підозра на COVID-19 або вже підтверджене захворювання необхідно дотримуватись режиму самоізоляції. Контактні особи перебувають на самоізоляції впродовж 14 днів з моменту контакту з хворим на COVID-19.
Коментує департамент регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради
- Про пільгові ставки плати за землю у 2020 році
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб встановлені статтею 281 Податкового кодексу України, відповідно до якої від сплати податку звільняються:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для вищезазначених категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку у межах граничних норм виключно для таких видів використання:
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
Ставки плати за землю на 2020 рік у м. Кривому Розі встановлені рішенням міської ради від 26.06.2019 №3897. Ставки диференційовані від найнижчої ставки 0,003% до найвищої – 2,500% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Встановлені на рівні минулих років та є значно нижчими від граничних ставок, встановлених Податковим кодексом України.
Найнижчі ставки земельного податку та орендної плати встановлені для земель, призначених для земель житлової та громадської забудови, природно-заповідного фонду, історико-культурного призначення. На мінімальному рівні встановлені ставки для земельних ділянок, зайнятих житловими будинками, індивідуальними гаражами, садовими й дачними будинками фізичних осіб.
Слід зазначити, що міська рада, вже кілька років поспіль встановлює знижені ставки для вищевказаних категорій земель, приділяючи при цьому особливу увагу питанню забезпечення спроможності громадян і суб’єктів господарювання здійснювати стабільні платежі до місцевого бюджету в обсягах, достатніх для фінансування виконання повноважень міської ради в галузях соціального захисту населення, освіти, культури, житлово-комунального господарства, транспорту тощо, що є запорукою соціальної стабільності у суспільстві в період складної економічної ситуації.
Коментує управління екології
виконкому Криворізької міської ради
- Про заходи з недопущення спалювання опалого листя, залишків сухої рослинності та сміття
З метою формування екологічного мислення та свідомого екологічного вибору безпечної життєдіяльності, попередження фактів спалювання опалого листя, у місті проводиться системна робота, зокрема:
- управлінням екології виконкому Криворізької міської ради спільно з представниками виконкомів районних у місті рад, поліції та громадськості проводяться щотижневі рейди. Лише за вересень поточного року управлінням екології виконкому Криворізької міської ради ініційовано та забезпечено проведення 4 рейдів у Довгинцівському (2 рази), Центрально-Міському, Покровському районах міста;
- у 2020 році за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища виготовлено 2 тисячі листівок «Не пали суху рослинність і сміття – не завдавай шкоди собі та природі!», які передані виконкомам районних у місті рад для розповсюдження під час проведення рейдів та інформування мешканців міста, суб’єктів господарювання про недопущення спалювання залишків сухої рослинності та наслідки нехтування цими порадами. У буклетах висвітлена інформація щодо небезпеки спалювання листя для здоров’я людини та довкілля, альтернативні варіанти утилізації опалого листя – компостування, розміри штрафів за недотримання правил благоустрою у місті;
- за ініціативи управління екології створено тематичний ролик «Чим небезпечне спалювання рослинності та сміття?», що транслюється на ТРК «Рудана» та розміщено на сторінці управління екології в соціальній мережі «Фейсбук» (https://www.facebook.com/403033980250734/videos/857475341430394);
- на місцевих телеканалах вийшов цикл сюжетів про роботу, яка проводиться у місті з метою недопущення спалювання сухої рослинності;
- навесні на 6 біл-бордах, у вересні на 25 сіті-лайтах міста розміщено соціальну рекламу «Не паліть листя! Не труїть себе»;
- на офіційному вебпорталі міста Кривого Рогу «Криворізький ресурсний центр» розміщені контактні телефони для звернень громадян з питань спалювання опалого листя https://krmisto.gov.ua/ua/ecology/burning_leav.html;
- інспекцією з благоустрою виконкому Криворізької міської ради складаються приписи керівникам керуючих компаній, головам садових товариств та іншим суб’єктам господарювання щодо недопущення спалювання опалого листя. У разі фіксації факту підпалу складається адміністративний протокол у порядку ст.152 КУпАП, який тягне за собою накладання штрафу до 1700 грн. З початку року складено близько 150 приписів, протоколів та винесено попереджень;
- виконкомами районних у місті рад проводяться наради з управителями та виконавцями послуг з утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій, головами квартальних та вуличних комітетів, представниками підприємств усіх форм власності щодо недопущення спалювання залишків сухої рослинності та сміття на своїх територіях.
В усіх виконкомах районних у місті рад працюють адміністративні комісії, які розглядають справи про адміністративні порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (ст. 152 КУпАП) та визначають розмір штрафів. За поточний період 2020 року за порушення правил благоустрою у місті Кривому Розі складено понад 230 протоколів, у т.ч. за спалювання залишків сухої рослинності, сміття.
Робота щодо інформування мешканців міста про недопущення спалювання залишків сухої рослинності та наслідків від вчинення таких дій, а також рейдові заходи тривають в жовтні.
Пам’ятаймо, при спалюванні листя в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, такі як пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
Спалювання залишків сухої рослинності та сміття може спричинити неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди.
Тому при наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих. Дотримання правил пожежної безпеки дозволить уберегти майно та житло від пожежі.
Кожна людина має зробити свій внесок у захист довкілля. І перш ніж починати щось робити треба подумати, як це вплине на оточуюче середовище. І якщо кожен проаналізує свої дії та зміниться, то оточуюче нас середовище стане трішки краще. Кожен може стати захисником природи, якщо розпочати тут і зараз.
Коментує управління культури
виконкому Криворізької міської ради
- Щодо порядку встановлення меморіальних дощок, пам’ятних знаків у місті Кривому Розі
Меморіальна дошка, пам’ятний знак, встановлюється на честь визначних подій загальнодержавного значення, видатних людей, які зробили вагомий внесок у розвиток міста та країни, чий життєвий шлях був тісно пов'язаний із Кривим Рогом.
У клопотанні обґрунтовано викладається доцільність увічнення тих чи інших подій в історії міста, України, видатних осіб, ураховуючи їх суспільно-політичне, культурне або історичне значення, зазначається місце розташування об’єкта та адреса, джерела фінансування виготовлення, установлення об’єкта та пропозиції щодо його подальшого балансового обліку.
15 жовтня 2020