Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Ю.Вілкул: «У місті організовано системну роботу із виконання державної програми житлових субсидій «Наш Дім»

Створено: 2011-09-15 11:30:00Оновлено:14 серпня відбулося засідання виконкому Криворізької міської ради. Основним у порядку денному було питання про виконання в місті Програми житлових субсидій «Наш Дім», метою якої є забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Тобто Програма гарантує громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від змін їх вартості.


Загалом механізм призначення субсидії в Україні постійно удосконалюється. Виконком Криворізької міської ради був ініціатором внесення ряду змін, зокрема і останніх - щодо призначення субсидії громадянам без врахування заборгованості, яка виникла до 1 грудня 2006 року та призначення субсидій сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час. У місті одному із перших в України спрощений механізм було впроваджено ще з 2007 року. Для цього спільно с товариством з обмеженою відповідальністю «Нова-Ком» розроблено відповідний програмний комплекс та забезпечено взаємодію з Пенсійним фондом України. Завдяки реалізації спрощеного механізму за останні 3 роки кількість громадян по місту, які отримують субсидії зросла майже на 8 тисяч.

Щодо опалювального періоду 2010-2011 років, то субсидію отримала кожна 7 родина. Про це повідомила під час засідання начальник управляння праці та соціального захисту населення виконкому міськради Інеса Благун та навела приклад для порівняння: у Дніпропетровську в опалювальний період 2010-2011 років субсидію отримувала кожна 16-та сім’я, Львові та Харкові – кожна 15-та, Донецьку – 13-та, Запоріжжі – 12-та, Луганську – 8.

І.Благун відзначила, що 63% сімей, які отримують субсидію складаються лише з непрацездатних осіб, 11% сімей з дітьми, інші категорії - 26%. Виконуючи доручення уряду країни щодо залучення якомога більшої кількості громадян до участі в програмі житлових субсидій «Наш Дім», відповідними управліннями виконкомів міської та районних у місті рад проведено обстеження понад 11 тисяч сімей – потенційних одержувачів субсидій, надані роз’яснення стосовно їх прав на її отримання. Із загального числа обстежених 10% сімей мали право на призначення субсидії навіть у літній період, але не зверталися за її оформленням. Як наслідок кількість громадян, які отримували субсидії в неопалювальний період 2011 року, зросла в 4 рази, порівняно з 2010 роком, і станом на 01 вересня - склала 3,3 тис. сімей.

Заслухавши доповідь начальника управління праці та соціального захисту населення, міський голова Юрій Вілкул відзначив, що в місті організовано системну роботу із виконання державної програми житлових субсидій «Наш Дім». Проте міський голова дав доручення виконкомам районних у місті рад та відповідним організаціям забезпечити постійне обстеження домогосподарств із метою виявлення сімей, які мають право на призначення субсидій, щоб кожен громадянин, який потребує соціального захисту отримав його та забезпечити системну роботу районних комісій щодо призначення родинам, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, житлових субсидій, як виняток.

(0564)92 13 03, [email protected]

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради