Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ: ПРО ОТРИМАННЯ ЧАСТКОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ. ПРОЦЕДУРА ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

Створено: 2022-02-15 16:06:08Оновлено: 2022-02-15 16:08:45

КОМЕНТУЄ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ  ІНЕСА БЛАГУН

 
Інформуємо мешканців міста з питання оформлення часткової компенсації  за отримані житлово комунальні послуги в розмірі 1 000 грн у 2022 році.

Відповідно до пункту 3 Порядку, затвердженого рішенням виконавчого комітету Криворізької міської ради від 23.12.2016 № 554 «Про затвердження Порядку проведення часткової компенсації вартості послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, управління або утримання багато-квартирного будинку окремим категоріям мешканців міста» зі змінами,  часткова компенсація надається на один вид послуг: тепло-, водопостачання та водовідведення, управління або утримання багатоквартирного будинку в розмірі 1 000 грн. один раз на рік. 

Порядок  отримання часткової компенсації в 2022 році залишається без змін.

Про адреси та часи прийому інформуватимемо через засоби  масової інформації наприкінці опалювального сезону.

Заяву на отримання часткової компенсації вартості послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, управління або утримання багатоквартирного будинку  можна подати поштою, у тому числі електронною поштою, на адресу управління праці та соціального захисту населення виконкому районної в місті ради за місцем реєстрації. До заяви необхідно додати:

1. Завірені особистим підписом з зазначенням дати копії (сканкопії):

- паспорта з відомостями про реєстрацію місця проживання (у разі наявності паспорта громадянина України у формі ID-картки, довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування); посвідки на постійне проживання;

- довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, за винятком заявників, у яких паспорт громадянина України оформлений у форматі ID-картки; 

- посвідчення, що підтверджує право на пільгу;

- трудової книжки (з відомостями про звільнення);

- документів, що підтверджують установлення опіки або піклування, статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, утворення прийомної сім’ї, дитячих будинків сімейного типу, посвідчують особу підопічного з відомостями про реєстрацію його місця проживання тощо;

- документів, що підтверджують належність до пільгових категорій;

2. Оригінали документів що підтверджують:

- отримання державної соціальної допомоги, навчання здобувача фахової передвищої та вищої освіти на денній формі навчання, про роботу в бюджетній установі, про перебування на обліку в центрі зайнятості;

- розділення особових рахунків (для заявників (отримувачів), у домогосподарствах яких розділені особові рахунки).

Заява, подана електронною поштою, обов’язково підписується особистим електронним підписом.

За відсутності або недійсності електронного підпису заява не підлягає розгляду.

Звертаємо увагу, що зважаючи на ряд чинників, прийом заяв на оформлення часткової компенсації вартості послуг тепло - і водопостачання, управління багатоквартирного будинку розпочнеться наприкінці опалювального сезону, а саме з 1 травня та триватиме до 1 грудня 2022 року.

Бланк та зразок заяви на отримання часткової компенсації до початку прийому документів буде розміщено на офіційних сайтах Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, інших Криворізьких сайтах.

Крім того, повідомляємо режим роботи телефону  «гарячої лінії» 0970272624  департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради з 8-00 до 12-30 та з 13-00 до 16-30 . Номер телефону наразі залишається актуальним.

Щодо розміру допомоги на дітей з інвалідністю у поточному році.

У поточному році розмір державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю становитиме:

 

з січня

(грн)

з липня

(грн)

з грудня (грн)

на дітей з інвалідністю віком до 18 років

1 934,0

2 027,0

2 093,0

на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд (200% відповідного прожиткового мінімуму)

5 553,8

5 820,9

6 009,1

на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд

2 403,8

2 519,4

2 601,1

на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд (200% відповідного прожиткового мінімуму)

6 589,8

6 906,9

7 131,1

на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2 662,8

2 790,9

2 881,6

При цьому, розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, інвалідність яких пов'язана з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням всіх надбавок, підвищень та інших доплат, підвищується на 50% від розміру допомоги.

Процедура позбавлення батьківських прав.

КОМЕНТУЄ НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ  ЛАРИСА ХОРУЖЕВА

         Батьківство - це не лише радість та турботи, але й права та обов’язки, які особи набувають одночасно з народженням дитини. На жаль, не всі батьки відповідальні та належним чином ставляться до своїх обов’язків.

          Позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття та ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов’язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише в судовому порядку після повного, всебічного, об’єктивного з’ясування обставин справи.

     Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла 18 років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 Сімейного Кодексу України:

    1) не забрали дитину з пологового будинку чи з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини та протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

   2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти

   3) жорстоко поводяться з дитиною;

   4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

   5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

   6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    Позбавлення батьківських прав неповнолітніх батька, матері можливе лише у випадках, визначених п.1,п.3 ч.1 ст.164 Сімейного Кодексу України, а саме якщо вони не забрали дитину з пологового будинку чи з іншого закладу охорони здоров’я без поважних причин та протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування або якщо вони жорстоко поводяться з дитиною.

        Відповідно до ст.165 Сімейного Кодексу України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають:

        - один з батьків;

        - опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитини;

        - заклад охорони здоров’я, навчальний заклад або інший дитячий заклад, у якому вона перебуває;

       - орган опіки та піклування;

       - прокурор;

        а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

     При розгляді судом позовів щодо позбавлення батьківських прав, обов’язковою є участь органу опіки та піклування.

  Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо доцільності або недоцільності позбавлення батьківських прав на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

 

 

15 лютого 2022

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради