Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520

Створено: 2021-02-15 08:31:22Оновлено: 2021-02-15 11:14:47

НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

 ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЛАРИСА ХОРУЖЕВА

 

  • Які  права мають  баба та дід, прабаба та прадід на виховання внуків, правнуків у разі чинення  батьками дітей перешкод у їх спілкуванні?

        

         Відповідно до статей 257 та 263 Сімейного кодексу  України повноваження щодо усунення перешкод, що чиняться батьками бабі, діду, прабабі, прадіду у спілкуванні з внуками, правнуками, вирішення спорів щодо їх участі у вихованні дітей мають виключно суди.

Вирішення цього питання є відмінним від спорів між батьками щодо визначення участі у вихованні дитини, які можуть бути вирішені, окрім суду,   й органом опіки та піклування.

         Суд має право залучити орган опіки та піклування до розгляду спорів щодо участі баби, діда, прабаби, прадіда у вихованні внуків, правнуків у якості третьої особи.

 

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ

 ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

НАТАЛЯ СТРИГА

 

  • Щодо ремонтних робіт на пам’ятках архітектури.

 

На сьогодні у місті Кривому Розі налічується 18 пам’яток архітектури місцевого значення, що взяті на державний облік розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 12.04.1996 №158-р та зберігають свій статус згідно зі ст.1 Закону України «Про охорону культурної спадщини» (надалі – Закон).

Відповідно до норм Закону (ст.3 п.9 п.13 ч.1 ст. 6 ст.26) реставрація, ремонт, пристосування пам’яток місцевого значення здійснюється за наявності письмового дозволу управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації, на підставі погодженої до початку робіт проєктної документації (ескізного проєкту). Ескізний проєкт необхідно попередньо погодити з Дніпропетровським обласним центром з охорони історико-культурних цінностей.

Забороняються будь-які містобудівні перетворення, які можуть дисонувати з автентичними фасадами пам’ятки та згубно впливати на її історико-культурну цінність, а отже і на предмет охорони.

Крім того повідомляємо, що місто Кривий Ріг занесено до Списку історичних населених місць України. Наказом Міністерства культури України від 22.07.2016 №589 «Про затвердження науково-проектної документації щодо визначення меж та режимів використання історичного ареалу міста Кривий Ріг Дніпропетровської   області»   затверджені   межі   п’яти  історичних ареалів, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план міста Кривий Ріг Дніпропетровської області».

Звертаємо увагу, що будь які ремонтні роботи на об’єктах культурної спадщини в межах історичних ареалів міста проводяться лише за дозволом Міністерства культури та інформаційної політики України.

 

 

В.О. НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ

 ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ІРИНА ЧЕРВОННА

 

  • Яким чином здійснюється управління впровадженням Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу?

 

Стратегічний план розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року є довгостроковим документом, що розрахований на 10 років.

Для забезпечення належного рівня відповідальності за реалізацію Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу ми застосовуємо систему моніторингу, яка включає:

-  орган з моніторингу – це Комітет зі стратегічного планування;

-  документи, що регулюють процес збору та аналізу інформації про реалізацію основних складових Стратегії (такими документами є рішення міської ради, яким затверджено Стратегію, розпорядження міського голови та рішення виконкому міської ради, якими затверджено План дій);

-  та систему індикаторів.

З метою оптимізації процесу моніторингу використовується автоматизована система, що забезпечує внесення даних про виконання заходів Плану дій, та відстеження змін, що відбуваються в процесі впровадження Стратегічного плану розвитку міста.

Такою системою у нас є модуль «Моніторинг впровадження Стратегічного плану», розташований на порталі «Криворізький ресурсний центр» (https://krmisto.gov.ua/ua/strategy/).

  • Яким чином можна внести пропозиції щодо удосконалення порядку проведення конкурсу «Громадський бюджет».

 

Починаючи з 13.01.2021 управління економіки виконкому Криворізької міської ради. Як організаторам конкурсу, розпочато прийом пропозицій від громадськості, авторів проєктів, експертів, розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, учасників конкурсу щодо удосконалення порядку проведення конкурсу «Громадський бюджет». Пропозиції приймаються до 12 год 26.02.2021. Пропонуємо приєднатися до обговорень, надати відповіді на декілька запитань та залучитись до формування Положення про порядок проведення конкурсу проєктів місцевого розвитку «Громадський бюджет» заповнивши форму за посиланням https://forms.gle/JwmrecVPMLZTGDoU9

15 лютого 2021

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради