Зміни законодавства надають можливість надсилати в експертизу проекти в електронній формі, завірені електронним цифровим підписом без паперового супроводу
Створено: 2020-12-14 12:07:13Оновлено: 2020-12-14 12:09:00
(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради).
Цифровізація експертно-будівельної галузі триває. Цифровізація з англ. Digitalization - це впровадження цифрових технологій в усі сфери життя. Відтепер є можливість надсилати проекти для проведення їх експертизі в електронній формі. Проєкта документація має бути завірена кваліфікованим електронним підписом без паперового супроводу.
Набули чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України №560 від 11.05.2011 року «Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», зокрема внесені наступні зміні, а саме:
в пункти 3: «Проєкти будівництва, розроблені в електронній формі, затверджуються розпорядчим документом, на який накладається кваліфікований електронний підпис»;
в пункт 13: «Проведення експертизи здійснюється за договорами, укладеними між замовником експертизи та експертною організацією згідно із законодавством.
Такий договір може укладатися в електронній формі через електронний кабінет відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Для проведення експертизи замовник подає експертній організації проект будівництва, розроблений у порядку, встановленому Мінрегіоном, у паперовій (не більш як у трьох примірниках) та електронній формах або у вигляді електронних документів, формат яких визначається договором».
Відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги» кваліфікований електронний підпис (надалі –КЕП) - удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Зі змінами в діюче будівельне законодавство КЕП надасть такі переваги, як захист цілісності документа, підробка підпису та конфіденційність.
Таким чином, переваги електронного цифрового підпису безперечні, а, якщо врахувати, що в системах, де циркулюють електронні документи, пред'являються підвищені вимоги до цілісності та автентичності документів, то альтернативи для цифрового підпису немає.
14 грудня 2020