Ю.Вілкул: Кривий Ріг об’єднався в єдину команду та допомагає всім, хто прибуває у місто з тимчасово окупованих та прифронтових територій і кому потрібна допомога
Створено: 2022-07-14 12:18:31Оновлено: 2022-07-14 12:21:32
Кривий Ріг з початку повномасштабного вторгнення росії вже прийняв майже 70 тисяч внутрішньо переміщених осіб з 15 областей України. З них понад 53 тисяч офіційно зареєструвалися та отримали відповідний статус у Кривому Розі. Всім, хто цього потребував, була надана необхідна підтримка та допомога.
Під час виїзної робочої наради щодо організації роботи з внутрішньо переміщеними особами в одному із закладів тимчасового розселення в.о. міського голови, заступник голови Ради оборони міста Юрій Вілкул зазначив:
«Сьогодні поряд з нами живуть люди, які стали біженцями та внутрішньо переміщеними особами не за власним бажанням, а через війну залишили домівки. За фактом, зараз кожен десятий житель міста – переселенець. Це потребує величезної роботи. Наше завдання – підтримати та допомогти нашим «новим криворіжцям». Для цього Кривий Ріг об’єднався в єдину команду та допомагає всім, хто прибуває з тимчасово окупованих та прифронтових територій. У місті побудована та працює ціла система роботи з переселенцями. Усім, хто потребує, надається необхідна підтримка та допомога з евакуації, розселення, медичної допомоги, харчування, вирішенні побутових питань, допомоги у наданні соціальних та адміністративних послуг. Кривий Ріг не залишає в біді нікого».
Також місто допомагає у проведенні евакуації громадян з небезпечних місць проживання, надаючи допомогу в транспортному перевезенні людей та медичному їх супроводі. Для розміщення переселенців організовано місця для проживання прибуваючих. Для цього залучено гуртожитки навчальних закладів, школи, дитячі садки, реабілітаційні центри, готелі, установи соціальної сфери міста.
Сьогодні у Кривому Розі майже 45% всіх облікованих переселенців – це жителі 79 населених пунктів Херсонської області. Місто продовжує створювати всі умови для адаптації, інтеграції внутрішньо переміщених осіб, можливість для їх подальшого розвитку, навчання, перенавчання, працевлаштування. В умовах війни, органи місцевого самоврядування разом з підприємствами, установами, громадськими організаціями, благодійними фондами, волонтерами і з активними криворіжцями об’єднались для допомоги й підтримки біженців, військових та переселенців.
«Я приїхав з Мелитополя, деякий час прийшлось пожити в окупації… Виявилось - це складно та небезпечно. Згодом переїхав до Запоріжжя, а потім перебрався до Кривого Рогу. Тут зустріли з розумінням та співчуттям. Я вдячний за небайдужість та розуміння. Зараз шукаю роботу, не можу сидіти без діла», - зазначив переселенець Ігор.
До підтримки та облаштування «нових криворіжців» активно підключились благодійні організації міста. Одна з таких «Благодійний фонд «Громадське здоров’я», яка працює з благодійною організацією «Клуб Майбутнє» вже не перший рік співпрацює з містом.
«Я сам з 2014 року був змушений покинути своє рідне місто на Донеччині, переїхав до Кривого Рогу. Я розумію, як важко людям, зважитися на такий крок, кинути все та поїхати. За підтримки міської влади та військової адміністрації, ми організували безпечне місце для прихистку на 24 місця. З моменту відкриття вже 22 переселенця скористалися послугами шелтера, сьогодні тут проживають 14 жителів Херсонської області, з Зеленодольська та інших міст. Велику допомогу нам надав і міжнародний благодійний фонд ЮНЕЙДС, який допоміг з новим обладнанням. Житлові кімнати ми обставили новими меблями, встановили кондиціонери та душові кабінки. Люди, які до нас прибувають відразу ж одержують весь пакет послуг, фахівець, який перебуває у нас одразу реєструє та видає довідку ВПО, надається вся інформація щодо лікарень та центру зайнятості, консультації надають і психолог та юрист. Тобто людина не залишається зі своєю проблемою віч-на-віч, а ми їй допомагаємо адаптуватися»,- зазначив Олександр Лі, керівник благодійного фонду.
14 липня 2022