Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Мистецтво під час війни: У Кривому Розі відкрилась виставка «Дизайн перемоги» з розписаними воєнними артефактами

Створено: 2023-04-14 15:12:06Оновлено: 2023-04-14 15:19:58

За підтримки Ради оборони міста у Криворізькому державному педагогічному університеті художники-студенти та викладачі кафедри образотворчого мистецтва разом з військовими представили оригінальну виставку виробів мистецтва про війну.


В.о. міського голови Юрій Вілкул взяв участь в урочистому відкритті виставки, яка триватиме з 14 до 27 квітня. Після закінчення експозиції усі роботи планують продати на благодійному аукціоні. Зібрані  на ньому з кошти будуть направлені на військове спорядження для 2-го стрілецького батальйону 17 окремої танкової Криворізької бригади ім. Костянтина Пестушка.


«Навіть в умовах війни Кривий Ріг тримає культурний фронт. У місті відкриваються художні виставки, у міських театрах проходять вистави, колективи палаців культури дарують нам свої виступи,  організовують благодійні концерти. Культурне життя Кривого Рогу не зупинилося, воно отримало новий поштовх. Але, при цьому, ми не забуваємо, що в країні війна і продовжуємо підтримувати наших мужніх, героїчних захисників. Ми разом з Радою оборони міста за ініціативи криворізьких художників та їх викладачів, організували оригінальну виставку на якій представлені стріляні гільзи, які в умілих руках художників стали витворами мистецтва», - зазначив Юрій Вілкул.

На виставці «Дизайн перемоги» представили 40 мистецьких об'єктів. Це - художньо оформлені (розписані) контейнери-туби від артилерійських систем та гільз танкових гармат. Роботи виконані студентами 4 курсу факультету мистецтв КДПУ в патріотичному стилі у манері декоративного живопису з використанням мотивів української природи та зображенням образів видатних діячів культури і політики (Тараса Шевченка, Лесі Українки, Степана Бендери, Володимира Зеленського та ін.), під керівництвом викладачів кафедри декоративно-прикладного мистецтва.

Вікторія Третяк, заступниця голови Ради оборони міста сказала: «Кривий Ріг згуртований й допомагає нашим воїнам щоденно. Величезну допомогу – автомобілями, квадрокоптерами, БПЛА, приладами нічного бачення та багатьом іншим надає нашим частинам Рада оборони міста. У той же час криворіжці плетуть сітки, роблять окопні свічки, шиють маскувальні халати та подушки. А ще - пишуть картини, вірші, розписують гільзи та знімають кліпи. Нам дуже хочеться підтримати військових з танкової бригади, бо вони - наша опора й надія! Якби не наші бійці, то невідомо, якою була б нині ситуація на фронті. Це - люди мобілізовані серцем, незламні й непоборні!».

Експонати для розпису надані військовими 2 стрілецького батальйону 17-ої окремої танкової Криворізької бригади ім. К. Пестушка, яка брала участь в бойових діях при визволені від окупації правобережжя Херсонської та Миколаївської областей восени 2022 року.

Ксенія Мегері, студентка 4 курсу факультету мистецтв КДПУ сказала: «Ця виставка створювалася у дружному тандемі з воїнами 17-ої ї танкової бригади. Бійці надали нам відстріляні гільзи, а ми відтворили на них наші мистецькі ідеї. Ти усвідомлюєш, що ці гільзи привезені звідти — із зони бойових дій, де максимально страшна картина відбувається. Війна має дуже жахливий вигляд. Цими роботами ми хочемо показати, що це — наша історія сьогодення, про яку ми не повинні забувати. Кожен художник вірить в Перемогу. І ось цю віру ми намагалися вкласти в ці об'єкти. Недаремно в роботах є багато кольорів як символ квітучої та незалежної України!».

 

14 квітня 2023

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради