Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

О.Вілкул: Навіть у вкрай важких умовах воєнного часу, завдяки підтримці міста, муніципальні транспортні підприємства продовжують не тільки працювати, а й проводити капітальні ремонти ліній та рухомого складу

Створено: 2023-02-14 12:14:17Оновлено: 2023-02-14 12:15:52

Зокрема цьогоріч буде капітально відремонтовано три трамваї, замінимо 1826 пог. м трамвайних рейок та 8 стрілочних переводів.

Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів на базі КП «Швидкісний трамвай» виїзну нараду з питання роботи міського електротранспорту, поспілкувався із колективом та вручив нагороди від міста працівникам підприємства.

У Кривому Розі, у сфері пасажирських перевезень, муніципальний електротранспорт займає лідируючі позиції. Щодня трамваї, тролейбуси та автобуси перевозять понад 120 тисяч мешканців міста. Для всіх жителів, у тому числі, військових та переселенців проїзд у комунальному транспорті безкоштовний.

А тому своєчасний вихід та обслуговування машин  є одним із першочергових завдань. Під час  наради Олександр Вілкул зазначив: «На наших комунальних підприємствах «Міський тролейбус» та «Швидкісний трамвай» вдалось створити ремонтну базу для оновлення, реконструкції та проведення капітальних ремонтів комунального пасажирського транспорту. Підібрані спеціалісти, які є фахівцями своєї справи і, фактично, створюють на 90% нові тролейбуси й трамваї. На підприємстві «Швидкісний трамвай» працює три депо, на базі яких у цьому році планується виконати капітально-відновлювальний ремонт трьох трамваїв, на двох з яких планується замінити системи управління на електронні. Це дасть можливість зменшити витрати електроенергії на тягу до 40%».

Також, Олександр Вілкул зауважив: «Для того, щоб електротранспорт нормально  функціонував, необхідна не лише його модернізація, а й підтримка  всієї інфраструктури, якою користуються  під час перевезень. Тому, крім реконструкції трамваїв, у цьому році комунальне підприємство буде виконувати достатньо серйозні обсяги робіт, пов’язані із ремонтом та заміною контактної мережі, ремонтом окремих ділянок трамвайної колії із заміною стрілочних переводів. Лише за останній рік, завдяки проведеній комплексній роботі із зміцнення інфраструктури, у два рази зменшилися випадки, коли трамваї сходили з колій. Крім колій та контактної мережі, окрему  увагу  приділяємо і ремонту станцій «Швидкісного». Зокрема, у цьому році розпочнемо ремонт станції «Зарічна» у Покровському районі. Тобто, продовжуємо працювати над тим, щоб криворіжцям було комфортно та зручно. Дякую всім працівникам підприємства за їхню нелегку роботу.».

У рамках муніципальної Програми розвитку комунального пасажирського транспорту, з  2015 по 2022 роки фахівцями КП «Швидкісний трамвай» капітально відремонтовано вже 13 трамваїв з використанням нових сучасних матеріалів та технологій.

Руслан Божко, директор КП «Швидкісний трамвай» сказав: «Наше підприємство  з початку війни працює у посиленому режимі. Ситуація в енергетиці, звичайно, дуже складна, але навіть у цих умовах ми намагаємося забезпечувати вихід на лінії якомога більшої кількості транспорту. Маю сказати, що завдяки підтримці керівництва міста, Ради оборони всі питання, які стосуються  роботи  підприємства,  розвитку  електротранспорту  вирішуються  оперативно та у найкоротші терміни».   

Нагадаємо, що у 2023 році коштом міського бюджету також буде придбано 10 нових автобусів, виконано 10 капітальних ремонтів звичайних тролейбусів та зроблено 2 дизель-генераторних тролейбуси.

14 лютого 2023

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради