За 2019 рік - жодного випадку смерті дітей від раку в Кривому Розі
Створено: 2020-02-14 16:37:06Оновлено: 2020-02-14 16:37:40
З 2003 року 15 лютого офіційно вважається Міжнародним днем онкохворої дитини. Основна мета цього дня — покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.
Вплинути на зменшення захворюваності і смертності від раку можна. Дитячий рак — не смертний вирок, а виліковна в сучасних умовах хвороба. Досвід європейських країн доводить, що 75-80% дітей з діагнозами злоякісних пухлин і лейкозів мають шанси знову бути здоровими.
Про це повідомив дитячий лікар-онколог Криворізького онкологічного диспансеру Сергій Кулак напередодні Міжнародного дня онкохворої дитини. В прес-конференції з цього приводу він спростував поширену думку про начебто зростання дитячої онкозахворюваності. Рівень дитячої онкозахворюваності в Україні протягом останніх десяти років залишається стабільним, він коливається від 10,2 до 13,8 випадків на 100 тис. дітей.
«У Кривому Розі щороку стабільно виявляємо 10-20 нових випадків раку у дітей. Найпоширеніші – онкологічні захворювання крові та лімфи. На другому місці – пухлини нирок та нервової системи», - сказав Сергій Валерійович.
За 2019 рік жодна дитина в нашому місті не померла від раку, а ще 10-15 років тому помирало 5-6 діток щороку.
Дітей з онкогематологічними захворюваннями переважно лікують у Криворізькій клінічній лікарні №8. Дітей із злоякісними пухлинами в онкодиспансері консультує дитячий онколог. Разом із батьками він обирає місце їх подальшого лікування за міжнародними протоколами. Це може бути Дніпропетровська обласна клінічна лікарня або Київський інститут раку. За необхідністю хворі діти лікуються і в закордонних медичних закладах.
Якщо рак у дорослої людини здебільшого є наслідком її способу життя, харчування, умов праці, то дитячі пухлини найчастіше вроджені. Тому виникнення онкозахворювання у дитини часто зумовлюється станом здоров’я її батьків перед зачаттям, їх шкідливими звичками, їх харчуванням, умовами життя і праці. Молоді варто пам’ятати про це.
Доведено, що деякі вірусні інфекції - віруси Епштейна-Барра, гепатиту В, герпесу сприяють розвитку раку.
Існує прямий зв’язок між двома десятками генетичних захворювань і розвитком дитячої онкології. Криворізькі генетики консультують такі родини.
Основна причина пізнього виявлення та початку лікування - слабка онкологічна настороженість батьків по відношенню до дитини. Часто наявність пухлини виявляється випадково, при профілактичному обстеженні.
Лікування дітей має свої особливості. На першому місці - хіміотерапія, яка з кожним роком стає мінімально шкідливою та максимально ефективною. Хірургічне лікування сьогодні зазвичай доповнює хіміотерапію.
«Багато моїх колишніх пацієнтів стали дорослими, мають сім’ю, дітей, живуть повноцінним життям», - підтвердив Сергій Кулак.
Батькам необхідно знати, що дитячий рак – не смертний вирок. Сучасна медицина здатна протистояти цій жорстокій хворобі. Сьогодні вчасно пролікована пухлина не є фатальним випадком!
14 лютого 2020