Щодо податкової заборгованості суб`єктів господарювання
Створено: 2019-02-14 15:46:41Оновлено: 2019-02-14 15:47:45
суб'єктів господарювання
(коментує Криворізьке північне управління ГУ ДФС
у Дніпропетровській області)
В ЦНАПі «Віза» за графіком працюють представники Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області. Кожної першої та третьої середи місяця з 9.00 до 13.00 можна отримати консультацію від повноважних представників Криворізького південного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області, а кожної другої середи - з 9.00 до 13.00 – від повноважних представників Криворізького північного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Кожний громадянин має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом (стаття 42 Конституції України). Це право закріплено і в статті 50 Цивільного кодексу України. При цьому зазначається, що фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.
Статус фізичної особи – підприємця – це юридичний статус, який засвідчує право особи на заняття підприємницькою діяльністю, а саме: самостійною, ініціативною, систематичною, на власний ризик господарською діяльністю, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі по тексту – Податковий кодекс) регулюються відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Повний перелік обов'язків платників податків визначено ст.16 Податкового кодексу. Зокрема, платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати та подавати декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори тощо.
Відповідно до п.59.3 ст.59 Податкового кодексу податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені Податковим кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4 ст.59 ПКУ). Згідно із п.59.1 ст.59 Податкового кодексу у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається (вручається) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Згідно ст.42 Податкового кодексу, платники податків мають можливість використання Електронного кабінету, який забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов'язків, визначених цим Кодексом та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання Податкового кодексу, законами з питань митної справи, в тому числі, шляхом:
- перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв'язку з обліком платників податків та адмініструванням податків,зборів, митних платежів, здійсненням податкового контролю, в тому числі дані оперативного обліку податків та зборів (у тому числі дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування податку на додану вартість, дані системи електронного адміністрування реалізації пального, а також одержання такої інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу;
- проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу;
- забезпечення взаємодії платників податків з контролюючими органами з інших питань, передбачених Податковим кодексом, яка може бути реалізована в електронній формі засобами електронного зв'язку.
Електронний кабінет працює постійно (24 години на дату кожного календарного дня), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування Електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється.
Крім того, слід зазначити, що на офіційному веб – порталі ДФС в електронному сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» зазначається інформація про наявність загального боргу платника податків.
Щомісячно на офіційному веб – порталі ДФС оприлюднюється інформація про платників податків, які мають податковий борг, з якою можна ознайомитись за посиланням: Головна /Відкриті дані /Інформація про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг.
Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за посиланням http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб – портал ДФС України.
Отримати послуги ЕЦП платники податків можуть в представництвах Акредитованого Центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС), повний перелік представництв та регламент роботи АЦСК можна переглянути на офіційному сайті acskidd.gov.ua.
Для платників Криворізького північного управління найближчим буде представництво АЦСК, яке знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Героїв-підпільників, 42, каб.112-А, телефон для довідок (056)404-06-95.
У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації в приміщеннях Центрів обслуговування платників податків Криворізького північного управління, які розташовані за адресою:
- ЦОП Криворізької північної ДПІ Криворізького північного управління – просп.Героїв-підпільників, 42 (для мешканців Саксаганського, Довгинцівського, Покровського, Тернівського районів);
- ЦОП Криворізької ДПІ Криворізького північного управління – вул.Кобилянського, 148А (для мешканців Криворізького району);
- ЦОП Софіївської ДПІ Криворізького північного управління – смт.Софіївка, вул. Меліоративна, 3 (для мешканців Софіївського району).
14 лютого 2019