Міська влада Кривого Рогу системно виділяє кошти для допомоги в лікуванні криворіжців з важкими захворюваннями: фенілкетонурія, ниркова недостатність та інших
Створено: 2018-03-13 10:37:49Оновлено: 2018-03-13 10:41:21
В умовах постійного недофінансування з боку держави, в Кривому Розі з міського бюджету проводиться системна підтримка криворіжців. Тільки на проведення процедури гемодіалізу за останні чотири роки місто виділило понад 17 млн. грн.
Незважаючи на припинення повного або часткового фінансування державних програм в галузі охорони здоров'я, місто взяло на себе турботу про тяжкохворих криворіжців. Як і в минулому році, виділяється допомога з міського бюджету сім'ям на лікування дітей з рідкісним захворюванням фенілкетонурія. Для боротьби із соціально небезпечною хворобою туберкульоз з міського бюджету спрямовуються кошти на придбання «туберкуліну». Лише в 2017 році було придбано понад 150 тисяч доз.
З появою в дев'ятій міськлікарні ангіографічного відділення, яке було відкрито за ініціативи мера Юрія Вілкула, вже 195 пацієнтам провели безкоштовно дослідження коронарних артерій (вартість в приватних клініках - більше 3 тис грн.), а 105 - проведено стентування коронарних артерій.
Кривий Ріг - перше місто в Україні, в якому запрацювали кабінети інтегрованого лікування для людей зі статусом ВІЛ / СНІД. Там пацієнт має можливість пройти замісну терапію і отримувати антиретровірусні препарати.
«У нас є чіткий план дій - Стратегія розвитку міста до 2025 року, де заплановані необхідні заходи і прийнята міська програма «Здоров'я нації». У Кривому Розі є категорія людей, для яких регулярні медичні процедури і прийом медпрепаратів - життєва необхідність. Йдеться про хворих, яким потрібен гемодіаліз. Таких в нашому місті більше 70 чоловік. І їхні проблеми потрібно вирішувати на рівні держави. І хоча місто обмежене в можливості взяти фінансування цієї процедури з міського бюджету в повному обсязі, ми тільки в 2017-му виділили на це 1 млн. 200 тисяч гривень », - зазначив Олександр Лук'яненко, заступник начальника управління охорони здоров'я.
Про недостатнє забезпечення державою таких тяжкохворих говорить і те, що вони змушені виходити на мітинги, проводити акції. Так, 6 березня по всій Україні до Всесвітнього Дня Нирки пройшла Всеукраїнська акція «Нирки-наше життя».
«Дякуємо місту за розуміння і підтримку. Ми вийшли на Всеукраїнську акцію «Нирки - наше життя» для того, щоб підтримати хворих з нирковою недостатністю всієї України. Необхідно вирішувати питання про можливість проведення операцій з пересадки нирки в нашій країні, ми не хочемо їздити за кордон. Це дуже дорого! Ми хочемо, щоб нас почули в Києві, як чують в рідному місті! Ми всі на діалізі і розраховуємо, що діаліз не стане нашим вироком», - сказала учасниця акції Лариса Плотнікова, заступник голови громадської організації «Діаліз».
У 2018 році з міського бюджету на проведення процедури гемодіалізу в міськлікарні №2 («Тисячка») виділено понад 1 мільйон гривень.
Довідково:
Криворіжці, яким потрібне лікування методом гемодіалізу, проходять обстеження в нефрологічному відділенні другої клінічної лікарні. Після повного обстеження їм призначають це лікування. Хворим з термінальною нирковою недостатністю лікування шляхом гемодіалізу надається безкоштовно.
13 березня 2018