Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Ю. Вілкул: Майже століття у Кривому Розі працює єдиний в Україні технологічний інститут гірничого профілю, який забезпечує розвиток гірничої науки й техніки

Створено: 2023-02-13 14:29:39Оновлено: 2023-02-13 14:31:58

В.о. міського голови Юрій Вілкул привітав науковців Науково-дослідного гірничорудного інституту Криворізького національного університету із 90-річчям з дня заснування закладу. За вагомий внесок у розвиток вітчизняної гірничодобувної промисловості очільник міста вручив нагороди кращим працівникам підприємства.

Юрій Вілкул побажав ювілярам творчої наснаги, натхнення, сил та енергії для подальшої наукової діяльності, нових відкриттів та неперевершених наукових звершень.

«Вже майже рік в нашій країні триває війна. Ворог був на підступах до нашого міста, але завдяки військовим Кривий Ріг вистояв і продовжує працювати задля Перемоги. Ваш заклад працює 90 років - це майже століття. І не припиняв свою роботу ні під час Другої світової війни, ні зараз - під час повномасштабного російського вторгнення. Він виконує стратегічні завдання, пов’язані з роботою промислових підприємств нашого міста – це і промислова екологія, і науковий супровід розробки рудних родовищ корисних копалин підземним і відкритим способами, дослідження стійкості гірничих виробок, шламосховищ, бортів кар’єрів, відвалів та інш. І за цим стоять висококваліфіковані та високопрофесійні дослідники, науковці, працівники інституту, завдяки яким промислові гіганти Кривого Рогу працюють навіть в умовах війни! Я вдячний вашому колективу за те, що ви робите дуже важливу справу на благо розвитку нашого міста, держави, задля добробуту українського народу», - зазначив Юрій Вілкул.

Три відділи Науково-дослідного гірничого інституту об’єднують 6 профільних наукових лабораторій. У колективі працюють 36 співробітників, з них 8 кандидатів та 1 доктор наук. Інститут працює по багатьох напрямках. Зокрема, це -  контроль стану гірничого обладнання, моніторинг впливу масових вибухів у кар’єрах, екологічні дослідження та інше. Окрім впровадження наукових розробок колектив активно займається підготовкою наукових публікацій в журналах, які індексуються у наукових міжнародних базах та патентів. Заклад є організатором щорічного наукового семінару з питань сталого розвитку гірничої науки і промисловості в рамках Міжнародної конференції зі сталого майбутнього: екологічні, технологічні, соціальні та економічні питання (ICSF).

Вадим Щокін, академік, директор НДГРІ КНУ: «Сфера нашої діяльності безпосередньо пов’язана з підприємствами гірничо-металургійної галузі. На сьогодні наш інститут виконує контракти з ГЗК, які пов’язані з промисловою екологією, розробкою безпечних та економічно–ефективних технологій ведення гірничих робіт підземним та відкритим способами, рекультивацією порушених територій. Щороку результати наших наукових досліджень впроваджуються в умовах підприємств ТОВ «Матінвест Холдинг», Арселор Міттал Кривий Ріг, ТОВ «Рудомайн» та УГК. Також зазначу, що колектив інституту з перших днів війни активно долучився до масштабної волонтерської діяльності».

13 лютого 2023

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради