Завдяки сучасній корекційній апаратурі криворізькі фахівці ефективно допомагають дітям із вадами слуху
Створено: 2015-02-13 16:05:51Оновлено: 2015-02-13 16:10:14
На сьогодні в Україні діє близько 40 навчально-реабілітаційних центрів, які допомагають дітям із вадами слуху адаптуватися у соціумі, отримати освіту, реалізувати себе у професійному та особистому плані.
У Кривому Розі такими дітлахами опікуються педагоги та психологи багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру «Сузір’я», який розташований у Жовтневому районі. У закладі постійно перебуває117 дітей.
Крім того, центр відвідують шестеро вихованців, які навчаються за інклюзивною формою.
Також у навчально-реабілітаційному центрі займаються й з дітьми. які мають тяжкі розлади мовлення та артистами. Такі вихованці навчаються в центрі разом із батьками.
«Для кожної дитини у нас складений індивідуальний план корекційної роботи. Він допомагає сурдопедагогам, логопедам, психологам максимально розкрити можливості кожного підопічного, навчити їх не лише жестовій, а й усній мові, щоб вони могли повноцінно жити у суспільстві», - розповідає директор центру «Сузір’я» - Любов Луценко.
Запорука успіху реабілітаційної роботи із глухими дітьми це - поєднання професіоналізму викладачів–дефектологів та сучасної апаратури.
«Всі глухі діти – не тотально глухі, - пояснює Любов Луценко, - таких лише 5-10 %. А так, кожна дитина має якісь певні залишки слуху. І завдання центрів – розвивати їх до такого ступеню, аби глуха людина могла користуватися цими залишками. І для цього нам необхідна корекційна звукопідсилювальна апаратура. Коштує вона дуже дорого. Адже техніка виробництва Швеції, Данії ,Сполучених Штатів Америки».
П’ять років тому мрія вихованців та педагогів криворізького навчально-реабілітаційного центру збулася завдяки особистій участі тодішнього губернатора Дніпропетровщини - Олександра Вілкула та підтримці нашого земляка Костянтина Павлова. Були виділені кошти (800 тис. грн) на придання сучасної корекційної звукопідсилювальної апаратури.
«Олександр Юрійович не просто потурбувався, щоб нам її купили, але й особисто прослідкував, як ця апаратура буде працювати, яке враження від неї буде у дітей, у викладачів. Він завітав до нас у гості, зайшов у кожен клас, поговорив з учителями, учнями, навіть спробував як працює техніка. Такою апаратурою ми обладнали всю початкову ланку, а це 5 класів», - розповідає Любов Луценко.
Дана апаратура допомагає дітям швидше навчитися користуватися індивідуальними слуховими апаратами й адаптує хлопців та дівчат до цих пристроїв.
Але, що найголовніше, техніка допомагає сприймати мову, що дуже складно для реабілітації.
«Її переваги в тому, що вона підлаштовується під індивідуальні особливості людини, саме під ті частоти залишків слуху, які є у дитини й їй легше сприймати слухові подразники. Ми дуже вдячні, що у нас є така можливість якісно допомагати дітям!», - зазначила Людмила Христенко, викладач лікувальної і фізичної культури.
На Дніпропетровщині лише два міста має таку апаратуру: Кривий Ріг та Дніпропетровськ.
(056)440-04-32, [email protected]
13 лютого 2015