У Кривому Розі пройшов тренінг з фінансової грамотності для керівників та членів міських клубів фінансової грамотності
Створено: 2024-12-12 12:07:49Оновлено: 2024-12-12 12:10:24
Кривий Ріг став одним із перших міст України, який розпочав реалізацію пілотного Національного проєкту з фінансової грамотності ще у 2019 році. У серпні 2023 року міська влада Кривого Рогу уклала з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб Меморандум про партнерство та співробітництво. Мета проєкту – створення осередків з фінансової просвіти для різних вікових категорій та соціальних груп мешканців.
У 2023 році було створено 5 клубів фінансової грамотності на базі ліцеїв академічного спрямування за підтримки банку ПУМБ. А в цьому році такі клуби працюють у 20 ліцеях.
Щоб працювати з дітьми велика увага приділяється постійному навчанню педагогів. Вчитель є ключовою особистістю, адже саме він – приклад для учнів. Тому проєкт, в тому числі, націлений на особистісне зростання педагога. Днями відбувся тренінг для представників клубів фінансової грамотності.
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул підкреслив: «Пишаємося тим, що наше місто стає прикладом впровадження таких інноваційних освітніх ініціатив. Завдяки спільним зусиллям освітян, бізнесу та громади ми створюємо унікальне середовище для навчання та розвитку. Радіємо, що наші педагоги стали співавторами навчальної програми для учнів закладів загальної середньої освіти «Основи управління особистими ресурсами. Фінансова грамотність». Разом з дітьми стали учасниками і здобули ІІ командне місце на Першому Міжнародному турнірі з фінансової грамотності, що проходив у м. Відні (Австрія). Учителі разом із дітьми постійно навчаються та самовдосконалюються!».
Партнер проєкту - банк ПУМБ, навчає учителів базовим знанням і навичкам з маркетингу та продажів – це основи для будь-якого бізнесу. І якщо вчитель розумітиме та володітиме даними навичками він зможе як ефективно користуватися в побуті, так і передавати їх дітям, тим самим підсилюючи їх як особистість. Дані компетенції важливі у всі часи і є необхідним елементом кожної сфери діяльності. Тренінг, який пройшов, направлений на здобуття нових знань і розвиток нових навичок.
«Учитель фінансової грамотності має бути не просто теоретиком, а й впевненим практиком, адже лише так учні будуть довіряти йому та перехоплювати знання. Наразі, перед вчителем багато викликів – один з них це виявити бажання та стимулювати учнів до навчання. Фактично, здобуті знання з маркетингу і продаж можна конвертувати і на професійну сферу діяльності вчителя», -сказала Вікторія Полякова, головна спеціалістка міського департаменту освіти та науки.
12 грудня 2024