Особливості подання документів для отримання дозволу на будівництво 2020»
Створено: 2020-11-12 15:52:17Оновлено: 2020-11-12 15:59:16
(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради).
З метою попередження помилок, які допускають замовники під час підготовки та подання документів для отримання дозволу на виконання будівельних робіт, звертаємо увагу на вимоги до зазначених документів.
До Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. №466 (надалі - Порядок) було винесено ряд змін, які стосуються порядку отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Так, замовник (його уповноважена особа) подає до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю, одним із способів визначених у п. 28 Порядку, заяву про отримання дозволу. Для отримання дозволу на виконання робіт з для нового будівництва, капітального ремонту та реконструкції до заяви, крім іншого, додаються містобудівні умови та обмеження або лист уповноваженого органу містобудування та архітектури про те, що для проектування даного об’єкта будівництва містобудівні умови та обмеження не надаються.
Звертаємо увагу, що частиною 5 статті 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон) регламентовано, що проектування та будівництво об’єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:
1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;
2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;
3) затвердження проектної документації;
4) виконання підготовчих та будівельних робіт;
5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
6) реєстрація права власності на об’єкт містобудування.
Статтею 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що основними складовими вихідних даних є: містобудівні умови та обмеження; технічні умови; завдання на проектування.
Згідно ч. 9, 10 ст. 29 Закону завдання на проектування об’єктів будівництва складається і затверджується замовником за погодженням із проектувальником.
Завдання на проектування визначає обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об’єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень.
Отже, замовник будівництва або проектувальник повинні отримати містобудівні умови та обмеження до затвердження та погодження завдання на проектування об’єкта. На зазначеному етапі доцільно отримувати і лист уповноваженого органу містобудування та архітектури про те, що для проектування даного об’єкта будівництва містобудівні умови та обмеження не надаються.
Для отримання роз’яснень та консультацій можна звернутись до спеціалістів Відділу у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 15:00, середи з 8:00 до 11:00, четверга з 8:00 до 12:30 та з 13:00 до 15:00 години (на період карантину).
12 листопада 2020