Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТАМ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Створено: 2021-07-12 09:27:52Оновлено: 2021-07-12 09:29:50

НАЧАЛЬНИК  УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

 ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ІРИНА РИЖКОВА 

  • Про несправність реєстратора розрахункових операцій

      Відповідно до п. 16 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, у разі виявлення несправностей:

  • Ø реєстратора розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю – протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт зареєстрований платником податків (абзац перший п. 16 ст. 3 Закону № 265);
  • Ø програмного РРОпротягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій повідомити про це контролюючий орган, виробника ПРРО та/або центр сервісного обслуговування (за наявності) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац другий п. 16 ст. 3 Закону № 265).

       Згідно з п. 12 розд. ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування прог-рамних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317, у разі виявлення несправностей ПРРО або його викрадення чи компрометації особистого ключа суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами Електрон-ного кабінету або засобами телекомунікацій направити до контролюючого органу, виробника ПРРО та/або центру сервісного обслуговування (за наявності) повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (додаток 2 до Порядку № 317).

        Нормами Закону № 265 не передбачено відповідальності до суб’єкта господарювання у разі не повідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей РРО та/або ПРРО, а також пошкодження засобів контролю.

        При цьому, за не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО застосовуються фінансові санкції передбачені до п. 1 ст. 17 Закону № 265.

  • Продаж алкогольних напоїв в закладах ресторанного господарства

       Нагадуємо, що Законом України від 19.12.1995 №481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями - це діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання (у тому числі іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування.

       Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється лише СГ громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус СГ громадського харчування, СГ з універсальним асортиментом товарів.

       Заклади ресторанного господарства поділяються за типами: фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії, а ресторани та бари – також на класи (перший, вищий, люкс). Вибір типу закладу ресторанного господарства та класу ресторану або бару здійснюється СГ самостійно з урахуванням вимог законодавства України.

      Суб’єкти господарювання у сфері ресторанного господарства при облаштуванні закладу згідно з обраним типом (класом) повинні мати необхідні виробничі, торговельні та побутові приміщення, а також обладнання для приготування та продажу продукції.

       Здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив має право заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус суб’єктів господарювання громадського харчування, виключно за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та зареєстрованими видами економічної діяльності за кодами класифікації КВЕД-2010 - 56.10 - 56.30 незалежно від того, чи є у назві слова «кафе», «бар» або «ресторан».

       Зауважимо, що на літні майданчики ліцензія не видається, і тому продаж алкогольних напоїв, у тому числі пива, на розлив безпосередньо на літніх майданчиках заборонено.

  • Податкова знижка через Електронний кабінет

       Платники податків мають право подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, відповідно до   ст. 166 Податкового кодексу України. Останній день для подання декларації – 31 грудня 2021 року. Форма податкової декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

        Зауважимо, що у формі декларації передбачено окремий додаток для здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку.

       Подавати декларацію громадянам необхідно до державних податкових інспекцій за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

       Також декларацію можна направити до податкових органів засобами електронного зв’язку. Для цього можна скористатися Електронним кабінетом. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

  • Чи оподатковуються акцизним податком підакцизні товари, що реалізуються через магазини безмитної торгівлі?

          Інформуємо, що відповідно до ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

          Згідно з п. п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж таких товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування.

         Магазини безмитної торгівлі - це заклади торгівлі товарами, що знаходяться в митному режимі безмитної торгівлі відповідно до Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями. Згідно з п. 3 Правил про-дажу товарів магазинами безмитної торгівлі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1089, продаж товарів магазинами без-митної торгівлі здійснюється громадянам, які виїжджають за межі митної території України, а також пасажирам міжнародних рейсів, які виконуються повітряними та водними транспортними засобами комерційного призначення.

           Магазини безмитної торгівлі не є кінцевими споживачами підакцизних товарів, тому операція з реалізації вітчизняними виробниками підакцизної продукції магазинам безмитної торгівлі не є об’єктом оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

            Розміщення у  митному режимі безмитної торгівлі ввезених на територію України підакцизних товарів також не є операцією з реалізації таких товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання і тому не є об’єктом оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

12 липня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради