ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520
Створено: 2021-03-12 14:07:30Оновлено: 2021-03-12 14:13:19
Цей тиждень був насичений на запитання наших мешканців, зокрема питали про таке: термін дії паспорта громадянина України у формі ID-картки, які документи необхідно надати для обміну посвідчення водія, як функціонують творчі колективи Палаців культури міста в умовах карантину, щодо процедури введення в експлуатацію самочинно збудованих об’єктів («будівельна амністія»),
Тепер про ці та інші питання докладніше.
Директор департаменту адміністративних послуг Людмила Зеленська відповіла на декілька питань.
- Одержання витягів з нормативно-грошової оцінки землі
Нормативна грошова оцінка земель, відповідно до законодавства, проводиться раз у 5-7 років, а землекористувачам для визначення поточних зобов’язань необхідно самостійно проіндексувати її на коефіцієнт індексації. Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу затверджено рішенням Криворізької міської ради від 24.06.2015 №3728 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу», яке набуло чинності з 01.01.2016.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, зазначеної в технічній документації з нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок, оприлюднюється Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру не пізніше 15 січня поточного року та становить за попередні роки: 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06; 2017 рік – 1,0; 2018 рік – 1,0; 2019 рік – 1,0;2020 рік – 1,0.
Витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель на поточну дату можна отримати, подавши заяву у Центрі «Віза», попередньо зареєструвавшись у електронній черзі, або замовити on-line за допомогою електронних сервісів Держгеокадастру https://e.land.gov.ua/services або публічної кадастрової карти https://map.land.gov.ua.
- Оформлення паспортів, водійських прав, пакетних послуг
«Який термін дії паспорта громадянина України у формі ID-картки?»
- Особам віком від 14 до 18 років паспорта України у формі картки видається зі строком дії 4 років
- Особам, яким виповнилося 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 10 років.
Термін дії зазначено на лицьовому боці паспорта.
Якщо термін дії паспорта у формі ID-картки спливає, то він підлягає обміну.
Документи для обміну ID-картки можуть бути подані протягом одного місяця до дати закінчення строку його дії.
Для обміну подаються оригінали наступних документів:
- паспорт, що підлягає обміну;
- свідоцтво про шлюб/розлучення (за наявності);
- квитанція про сплату адміністративного збору.
Вартість залежить від терміну оформлення:
- за звичайною процедурою (не пізніше ніж через 20 робочих днів) - 363 грн;
- у терміновому порядку (не пізніше ніж через 10 робочих днів) –
489 грн.
Документи для обміну паспорта у формі ID-картки можуть подаватися заявником до будь-якого територіального підрозділу ДМС або ЦНАП незалежно від місця реєстрації.
- «Які документи необхідно надати для обміну посвідчення водія?»
Надаються наступні документи:
- посвідчення водія, що обмінюється;
- паспорт громадянина України;
- копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, а у разі відсутності, в силу релігійних переконань - паспорт з відміткою про це;
- документи, що підтверджують зміну персональних данних особи, якщо такі відбулися;
- медична довідка встановленого зразка, дійсна на дату подання документів;
- платіжний документ (квитанцію), який засвідчує оплату бланкової продукції.
Вартість виготовлення посвідчення водія – 219 грн. (без послуг банку).
- «Які послуги у Центрі «Віза» можна отримати комплексно, одним пакетом?»
Усього через Центр надається 9 «пакетних» послуг за такими життєвими ситуаціями: «Народження дитини», «Новий суб’єкт – новий об’єкт», «Втрата близької людини», «Розміщення зовнішньої реклами», «Втрата документів», «Зміна імені», «Оформлення документів спадкоємця», «Зміна місця проживання», «Переведення садового будинку у житловий».
Крім того, у 2020 році Кривий Ріг одним з перших міст в Україні долучився до надання загальнодержавних комплексних електронних послуг: «єМалятко» (9 в 1) та «ID-14» (2 в 1) – оформлення першого паспорта громадянина України та отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП) одночасно за однією заявою.
Начальник відділу з питань архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради Дмитро Горюнов відповів на декілька викликів які стосувались питання, як отримати право на проведення будівельних робіт на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки.
Під час онлайн ефіру начальник управління культури виконкому Криворізької міської ради Наталя Стрига відповіла на наступні питання.
- Проведення мистецьких заходів (в т.ч. фестивалів, конкурсів) в умовах карантину.
Культурно-масові заходи, а саме фестивалі, конкурси, виставки, звітні концерти, тощо проводяться в режимі онлайн на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах закладів культури і мистецтва міста.
Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2021 р. №83 дозволяється проведення масових заходів за участю не більше однієї особи на 4 кв.м площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів не більше 50 відсотків місць у кожному окремому залі.
У січні проведено:
- міський онлайн-огляд – конкурс на краще проведення новорічних, різдвяних культурно-мистецьких заходів:
- онлайн-привітання серед закладів культури та мистецтва «Калейдоскоп новорічних побажань»;
- онлайн-колядки, щедрівки серед мешканців міста «Криворізька коляда»;
- Відкритий онлайн-фестиваль-конкурс «Мистецьке свято «Душі криниця- 2021»;
- Відкритий міський онлайн-конкурс живопису імені Григорія Синиці.
- Відкритий онлайн-фестиваль «Мистецьке свято «Душі криниця».
У лютому проведено:
- Відкритий Всеукраїнський онлайн-фестиваль-конкурс вокального та інструментального мистецтв «У новий рік з улюбленими піснями»;
- Відкритий міський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Україно моя» (дистанційно).
На теперішній час у місті проводиться I тур ХIХ міського фестивалю народної творчості «Весна Рудани», огляд-конкурс аматорських колективів районів міста серед закладів культури та освіти міста з дотриманням усіх протиепідемічних заходів безпеки.
- Організація роботи творчих колективів Палаців культури міста в умовах карантину.
У 10 Палацах культури міста діє 171 клубне формування, у тому числі 134 аматорські колективи, проводяться репетиції з дотриманням усіх протиепідемічних заходів безпеки за участі не більше 20 осіб. Працівникам палаців культури при проведенні репетицій рекомендовано здійснювати температурний скринінг, використовувати маски та рукавички, дотримуватися безпечної відстані 1,5-2 метри, користуватися дезінфікуючими засобами.
12 березня 2021