Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520.

Створено: 2021-02-12 10:22:57Оновлено: 2021-02-12 14:33:23

За період  з 8 по 11 лютого відбулися анонсовані фахові онлайн-консультації посадовців виконкому Криворізької міської ради у Контакт-центрі 1520 з  питань  культури, захисту прав споживачів, правопорядку та оборонної роботи.

До начальника управління культури виконкому Криворізької міської ради Наталі Стриги звернулися з наступних питань.

  • Порядок встановлення пам’ятників, пам’ятних  знаків в місті Кривому Розі.

     Встановлення пам’ятних знаків (меморіальних дошок, пам’ятників) регулюється Порядком збереження, утримання та встановлення пам’ятних знаків у місті Кривому Розі, який затверджений рішенням міської ради №2043 від 09.10.2017.

  Відповідно до Порядку нові об’єкти установлюються на честь видатних подій загальнодержавного значення, Почесних громадян міста, видатних людей, ураховуючи їх особистий внесок у суспільно-політичне, культурне або історичне життя Криворіжжя. Об’єкти встановлюються на території міста підприємствами, установами, організаціями, громадськими об’єднаннями за рахунок власних або благодійних коштів. Клопотання про встановлення розглядається міською комісією з питань збереження, утримання та встановлення пам’ятних знаків у м. Кривому Розі.

          До клопотання додаються: ескізний проект з урахуванням оточуючого середовища; текст, що має бути розміщений на пам’ятнику (українською мовою); біографічна або історична довідка про людину, на честь якої встановлюється.

          Крім того, у клопотанні зазначаються джерела фінансування виготовлення, установлення об’єкта, місце його розташування та адреса, пропозиції щодо балансового облікування. Також слід зазначити, що у клопотанні щодо встановлення пам’ятника повинно бути обґрунтовано викладено доцільність увічнення тих чи інших подій в історії міста, видатних осіб. Остаточне рішення про встановлення приймається на засіданні виконкому міської ради.

  •  Робота бібліотек міста  у період карантину.

        З метою недопущення поширення захворювань на гостру респіраторну хворобу COVID-19, бібліотеки міста проводять роботу відповідно до вимог протиепідемічних заходів безпеки.

Крім того, для зручності ведеться велика робота у онлайн режимі. У соціальних мережах працівники бібліотек знайомлять дітей та підлітків з новинками літератури, активно ведуть роботу бібліотечні групи та сторінки, де презентуються тематичні онлайн-заходи, віртуальні книжкові виставки, онлайн-огляди літератури, а також відбувається спілкування з читачами. Долучитися до спілкування з        бібліотеками  для дітей можна у мережі:  Фейсбук  за  посиланням: https://www.facebook.com/groups/librarykr/, Instagram:https://www.instagram.com/babylibrary_kr/, https://www.instagram.com/biblioteka_19/,

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCvoECfA4huO3xm2MZonKp-g/featured.

На сайті закладу kzkbiblios.wixsite.com/childslibrary є доступ до електронного каталогу бібліотечного фонду. Через послугу «Пошук» можливо дізнатись про наявність документу (книги)  в фонді  бібліотек – філіалів КЗК «Міська дитяча бібліотека». Долучитися до спілкування з бібліотеками для дорослих можна у мережі Фейсбук за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1866169180321901.

Також на сайті КЗК «Міська бібліотека для дорослих» https://bibliokruiz.nethouse.ua/ для всіх бажаючих доступна онлайн-послуга «Віртуальна довідка», де в режимі віддаленого доступу можливо отримати відповідь на інформаційний запит, консультацію з питань наявної літератури у фонді бібліотеки чи замовити посилання на сайти Електронних бібліотек, де можливо завантажити необхідну для читання книгу.

Дуже цікавили мешканців міста й питання захисту прав споживачів, на які відповідала в.о. начальника відділу з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому  Валентина Юрченко.

  • Якщо права споживача порушені, які його перші дії? Крок перший: відразу необхідно написати заяву-претензію з вимогою щодо відновлення споживчого права на адресу суб’єкта господарювання.

Золоте правило, яке приведе до успіху та скоротить час,          є таким:
- заяву необхідно зробити не в усній формі, а написати (подати) у двох примірниках;

- один примірник цієї заяви передається суб’єкту господарювання, а на другому примірнику заяви, який залишається у споживача, попросити проставити відмітку про вручення, а саме: дату прийняття заяви, прізвище, ініціали, посаду та підпис працівника, який прийняв заяву;

- у випадку відмови у прийнятті заяви, її необхідно направити на адресу суб’єкта господарювання поштою з повідомленням про вручення.

 

  • Хто має право вживати заходи  до суб’єктів господарювання,  які  порушують норми  законодавства про захист прав споживачів?

        Перевірки суб’єктів господарювання сфери торгівлі і послуг здійснюють виключно органи виконавчої влади (органи державного нагляду контролю). Таким органом є Держпродспоживслужба України.

        Виключно за Держпродспоживслужбою України (01001, м. Київ,                                               вул. Бориса Грінченка, 1) і її територіальним органом - Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (49006, м. Дніпро,                           вул. Філософська, 39а) закріплено право здійснювати в установленому порядку перевірки  суб’єктів господарювання щодо додержання ними правил торгівлі та вживати відповідні заходи у разі виявлення порушення прав споживачів.

В.о. начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату міської ради і виконкому Юрій Діхтяр надав відповіді на наступні питання.

  • Як діяти  у випадках  порушення тиші  у                громадських місцях?            

 

Відповідно до рішення Криворізької міської ради  від 28.03.2018 №2564 «Про затвердження Правил дотримання тиші в громадських місцях на території міста Кривого Рогу» на території міста Кривого Рогу забороняється:

• гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів і феєрверків у нічний час на захищених об'єктах (без погодження);

•  проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21.00 до 8.00 години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово;

•  використання з потужністю, що перевищує санітарні норми, допустимі для відповідного часу доби, та призводить до порушення тиші, засобів теле-, радіомовлення, звуковідтворювальної апаратури, пристроїв для підсилення звуку, у тому числі встановлених на транспортних засобах, об’єктах дрібнороздрібної торгівлі (кіосках, павільйонах, лотках), майданчиках для сезонного розміщення додаткових столиків на   відкритому   повітрі,   у   окремо   розміщених   літніх   кафе,  на танцювальних майданчиках;

•  користування установленою радіоапаратурою на балконах, лоджіях, відкритих вікнах і сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях з потужністю, що перевищує санітарні норми, установлені для відповідного часу доби;

•  подача автомобільних сигналів упродовж доби, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді;                                                 

•   перевищення допустимих рівнів шуму від роботи автомобілів та їх обладнання під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт і паркування транспорту на захищених об’єктах.

             Додатково повідомляємо, що допустимі рівні шуму передбачені  Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року №463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови».

               При необхідності проведення ремонтних робіт власник або орендар приміщень зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про їх початок та закінчення. За згоди мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

                У разі якщо виявлено дане правопорушення потрібно викликати співробітників поліції за телефоном «102». Працівник поліції повинен зафіксувати факт порушення та скласти протокол про адміністративне правопорушення (відповідно до ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення), який буде правовою підставою до подальшого покарання порушника тиші.

 

  • Що робити у разі виявлення карантинних правопорушень громадянами та яка відповідальність чекає порушника?

 

               Відповідно до статті 23 Закону України «Про Національну поліцію», поліція відповідно до покладених на неї завдань здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень. Вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення.

               У разі виявлення карантинних правопорушень громадянами необхідно звертатись за цілодобовим викликом поліції «102».

               Згідно статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

       

Дякуємо криворіжцям за питання!

Сподіваємося, що консультації були для ВАС корисними!

 

 

12 лютого 2021

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради