Щодо розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця у разі змін в організації виробництва і праці!
Створено: 2024-11-01 13:26:00Оновлено: 2024-11-01 13:27:23
Чинним законодавством передбачена можливість розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця у разі змін в організації виробництва і праці, про що визначено у п.1 ч.1 ст. 40 Кодексу Законів про працю України (надалі-КЗПП), а саме:
- трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності роботодавцем можуть бути розірвані, зокрема у разі змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
До істотних умов праці, зокрема, належать:
- системи та розміри оплати праці;
- пільги;
- режим роботи;
- встановлення або скасування неповного робочого часу;
- суміщення професій;
- зміну розрядів і найменування посад.
Цей перелік може бути доповнено щодо кожного конкретного випадку з урахуванням певних умов, які змушують роботодавця ухвалювати рішення про такі зміни.
Відповідно до ч. 3 ст.32 КЗПП у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов працівника потрібно повідомити не пізніше ніж за два місяці.
Однак Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від №2136 від 15.03.2024 п.2 ст. 3 встановлено, що у період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених ч.3ст. 32 та ст.103 КЗПП, здійснюється не пізніше як до запровадження таких умов.
Департамент соціальної політики
01 листопада 2024