ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520.
Створено: 2020-12-11 15:48:34Оновлено: 2020-12-11 15:52:46
Продовжуємо консультування криворіжців на «прямих телефонах» у Контакт-центрі м. Кривого Рогу. Цього тижня мешканці мали змогу в онлайн режимі задати питання щодо соціальної підтримки, організації навчального процесу у закладах освіти, роботи закладів культури та проходження опалювального сезону у місті.
Директор департаменту соціальної політики Інеса Благун надала консультації з наступних питань, що цікавили криворіжців:
- Я незгодна з нарахованою субсидією. Я повинна сплачувати лише 15 % від свого доходу, а мені нарахували 18 %. Чи правильно це?
Розмір обов’язкового відсотка платежу розраховується для кожного домогосподарства індивідуально і залежить від середньомісячного доходу. Чим більший дохід домогосподарства, тим більший відсоток платежу. Озвучені в засобах масової інформації 15 % є усередненими по Україні.
- Чому кожні пів року я отримую різну суму допомоги на дітей одиноким матерям? Чи може вона зменшуватися?
Розмір допомоги на дітей одиноким матерям розраховується у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги. Якщо особа отримує інші доходи/допомоги, крім допомоги на дітей одиноким матерям, виплати кожні пів року будуть різні, оскільки змінюються отримані доходи.
- Маю заборгованість за комунальні послуги, яка весь час зростає, оскільки я не маю фінансової можливості повністю за них сплачувати. Чи можу я оформити субсидію?
За наявності заборгованості за «комуналку» на загальну суму понад 340,00 грн. житлова субсидія на загальних підставах не призначається.
Призначення субсидії у такому випадку можливе за умови:
-погашення заборгованості;
-укладення договору про її реструктуризацію;
-оскарження її у судовому порядку;
-прийняття рішення про її призначення районною комісією, як виняток, з урахуванням всіх обставин, що склалися в сім'ї.
Хвилюючими були й питання щодо проходження опалювального сезону у місті. На них у прямому ефірі відповідав начальник відділу природних монополій управління житлової політики та природних монополій департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому міської ради Віталій Шишов.
- По одному із стояків подачі централізованого теплопостачання у моїй квартирі холодні батареї. Хто повинен забезпечити належну якість опалення?
Послуги з централізованого теплопостачання надають теплогенеруючі підприємства, які отримали відповідну ліцензію. У м. Кривому Розі це КПТМ «Криворіжтепломережа», АТ «Криворізька теплоцентраль», ТОВ «Дніпровське управління регіонального будівництва». Однак зазначені підприємства відповідальні за подачу теплоносія до вводу у житловий будинку. Незадовільне опалення одного із стояків свідчить про несправність безпосередньо внутрішньо будинкових мереж теплопостачання. Отже, з питання приведення до належного стану стояків на опалення в багатоквартирних будинках необхідно звертатись до управителя житлового будинку або голови ОСББ, ЖБК.
- Як я можу за адресою свого проживання відключитись від централізованого опалення?
Діючий в Україні Порядок передбачає 2 процедури відключення від централізованого опалення:
- для житлового будинку (будівлі, споруди) в цілому;
- для окремої квартири, приміщення.
Право на відключення окремої квартири мають її власники у разі якщо 50% квартир багатоквартирного будинку відключено від централізованого опалення. Список таких будинків розміщено на офіційному сайті виконкому міської ради.
В іншому випадку відключення здійснюється всього будинку в цілому. В будинках, де НЕ створено ОСББ, приймається за згодою співвласників, які сукупно володіють не менше як 75% площі квартир та нежитлових приміщень. В разі, якщо у будинку створено ОСББ, рішення приймається згідно вимог статуту цього ОСББ.
- Що потрібно для отримання дозволу на відключення від централізованого опалення?
Споживачам необхідно надати заяву до постійно діючої комісії, створеної при виконкомі. Заяву приймають адміністратори ЦНАП «Віза».
Напередодні новорічних свят актуальними були питання: як буде організована робота закладів освіти та культури, чи плануються у місті святкові розважальні заходи у карантин. На ці та інші питання відповідали Тетяна Кріпак, директор департаменту освіти і науки та Наталя Стрига, начальник управління культури.
- Чи можна провести новорічне свято для учнів в актовій залі школи?
Ні, не можна.
Відповідно до вимог затверджених постановами КМУ від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Головного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням корона вірусної хвороби (СОVID-19)», листа МОН України від 19.10.2020 №9-589 «Про вжиття заходів протидії розповсюдженню COVID-19», висновків Державної та регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій необхідно утриматися від проведення будь-яких групових, класних, шкільних масових освітніх, спортивних та культурно-мистецьких заходів у всіх закладах освіти у період новорічно-різдвяних свят та зимових канікул з метою мінімізації безпосередніх фізичних контактів між учасниками освітнього процесу.
- При яких умовах заклад може організувати дистанційне навчання в період пандемії?
Дистанційна форма навчання в закладах загальної середньої освіти організовується у разі, коли на самоізоляції через контакт с пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу (постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641»).
Рішення про організацію освітнього процесу за дистанційної/змішаною формою в окремому класі, або закладі в цілому, приймає його керівник.
- У закладі освіти є вікна та двері які досі не замінили. Як необхідно діяти, щоб усі вікна та двері були замінені?
Керівнику закладу освіти необхідно звернутися з клопотанням до відділу освіти якому підпорядковується заклад. Відділ освіти формує проєкт бюджету на рік та подає його до департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради.
Також, керівник закладу може звернутися з клопотанням безпосередньо до департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради.
Надалі, департамент освіти і науки формує загальний проєкт бюджету по галузі «Освіта» та подає його до департаменту фінансів міськвиконкому. Отримавши бюджетні призначення, затверджені у рішенні про місцевий бюджет на рік, департамент освіти і науки затверджує відповідні кошториси.
У разі виникнення аварійних ситуацій в закладах освіти, для їх усунення, в централізованих бухгалтеріях районних відділів освіти, у кошторисах передбачені кошти на кожний заклад.
- Як працюють заклади культури міста у період карантину?
З метою недопущення поширення захворювань на гостру респіраторну хворобу COVID-19, заклади культури та мистецтва міста проводять роботу відповідно до вимог протиепідемічних заходів безпеки.
Міські театри проводять роботу з дотриманням обмежувальних заходів на період карантину та з наповненістю залів не більше 50 відсотків місць. У Палацах культури міста працюють гуртки, клубні формування, проводяться репетиції за участю не більш як 20 осіб. Працівникам палаців культури при проведенні репетицій рекомендовано здійснювати температурний скринінг, використовувати маски та рукавички, дотримуватися безпечної відстані 1,5-2 метри, користуватися дезінфікуючими засобами. Міський історико-краєзнавчий музей, виставочний зал та бібліотеки міста приймають відвідувачів з обмеженою кількістю у залі з розрахунку 1 особа на 20 кв. метрів приміщення. Культурно-масові заходи, а саме фестивалі, конкурси, виставки, звітні концерти, тощо проводяться тільки в режимі онлайн на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах закладів культури і мистецтва міста.
- Які новорічні та різдвяні заходи плануються у місті цього року?
Культурно-масові новорічні та різдвяні заходи цього року проводитимуться тільки в режимі онлайн на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах закладів культури і мистецтва міста. Міські театри запрошують на новорічні казки, що проходитимуть з дотриманням обмежувальних заходів на період карантину та з наповненістю залів не більше 50 відсотків місць. Всіх бажаючих мешканців міста запрошуємо взяти участь у конкурсі колядок та щедрівок «Криворізька коляда», що проходитиме в онлайн режиму у мережі Фейсбук. Для участі необхідно заспівати колядку або щедрівку, зробити відеозапис свого виступу, додати інформацію про себе та надіслати відео на електронну пошту Конкурсу. До конкурсу запрошуються мешканці всіх вікових категорій. Переможця буде визначено за кількістю набраних лайків.
- Які умови вступу до мистецьких шкіл? Чи потрібно проходити конкурс?
Навчальний рік у мистецьких школах розпочинається з 1 вересня. Проте, за наявності вільних місць прийом до закладів може бути здійснено й посеред навчального року. Обов’язковою умовою є проходження конкурсу. Стосовно наявності місць у конкретному закладі, а також інформації щодо дат вступних іспитів необхідно звертатися до його адміністрації.
Дякуємо за запитання! Сподіваємось, що надані роз’яснення були корисними для Вас!
Нагадуємо, що онлайн консультування проводяться за графіком, з яким можна ознайомитися за лінком https://bitly.su/CPH3
Слідкуйте за нашими анонсами!
11 грудня 2020