Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ У НАГОДІ КРИВОРІЖЦЯМ

Створено: 2020-12-11 14:26:50Оновлено: 2020-12-11 14:29:33

Щоп’ятниці ВАША DIGITAL «ВІЗА» готує для Вас дайджест діджитал-цікавинок, тож і сьогодні презентуємо Вам черговий з них.

Зовсім нещодавно відбулася велика презентація оновленого мобільного застосунку Дія 2.0, який має більш широкий функціонал, ніж його попередня версія і вже більше 2 млн користувачів встигли скористатися перевагами оновленої Дії. Чому це зручно? У новій версії застосунку доступна можливість скористатися такими е-документами у смартфоні, як:

-          ID-картка;

-          біометричний закордонний паспорт;

-          посвідчення водія;

-          техпаспорт;

-          студентський квиток;

-          страховка на авто;

-          РНОКПП (індивідуальний податковий номер);

-          довідка внутрішньо переміщеної особи;

-          свідоцтво про народження дитини.

Також у Дії 2.0 можна отримати нові послуги, а саме скористатися шерингом документів (поділитися цифровою копією свого паспорта), оплатити штрафи за порушення ПДР та борги примусового стягнення.

Тож, якщо Ви ще не оновили свій мобільний застосунок, то зробіть це просто зараз та користуйтеся всіма перевагами Дії 2.0. Завантажити застосунок можна скориставшись посиланнями, які Ви знайдете на вебпорталі Центру «Віза» у розділі «Послуги» - «Сервіси «ДІЇ» - «Мобільний застосунок «Дія».

Також, нагадуємо, що цього тижня запустили багбаунті мобільного застосунку Дія, про який ми повідомляли у минулому дайджесті. Тож, до 15 грудня 50 білих хакерів мають змогу прийняти участь у пошуках вразливостей застосунку та отримати винагороду. І хоч Віце прем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров стверджує, що Дія - найбільш безпечний продукт, який створювався за останні роки в Україні, а Мінцифра постійно підтверджує захищеність застосунку, багбаунті стає від цього ще більш цікавішим.

 

 Рівень публікації та використання відкритих даних свідчить про прозорість роботи державних установ та бізнесу в країні. У нашій державі такі дані публікуються на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних data.gov.ua, сторінки якого у поточному році вже відвідали понад 1 млн користувачів. Міністерство цифрової трансформації України підвищує використання відкритих даних. Розвиваючи цей напрямок, Україна продовжує шлях до прозорості та підзвітності влади. Адже відкриті дані - це боротьба з корупцією, суспільна користь, вільний та безоплатний доступ до публічної інформації й розвиток економіки. Мінцифра прагне, щоб до 2024 року Україна увійшла до трійки країн-лідерів у міжнародних рейтингах у сфері відкритих даних. Для цього перелік наборів даних, які мають публікуватися у форматі відкритих даних і затверджений відповідною постановою Уряду (від 21.10.2015 №835), постійно розширюється, а нормативна база приводиться у відповідність з європейськими стандартами та практиками. Так, наразі триває процес чергового етапу оновлення вищевказаної постанови, прийняття проєкту якої усуне юридичні прогалини у тлумаченні та застосуванні її положень, сприятиме створенню нових сервісів та продуктів на основі відкритих даних, а також формуванню стійких знань та навичок роботи з відкритими даними. Цього тижня стартувало громадське обговорення проєкту змін у постанови КМУ щодо відкритих даних, ознайомитись з яким можна за посиланням https://cutt.ly/5hU1lMZ. Висловити свої зауваження та залишити пропозиції до проєкту можна до 15 грудня 2020 року на електронну адресу [email protected].

 

 Та щоб не переживати за свої дані, які розміщуються в діджитал-вимірі, потрібно не забувати про кібербезпеку. І вона в Україні на досить високому рівні – наша держава посіла 25 місце у новій редакції Національного індексу кібербезпеки 2020, опублікованому естонською Академією електронного урядування, яка провела дослідження стану кібербезпеки 160 країн світу. Зокрема було проаналізовано:

-          законодавство у сфері кібербезпеки;

-          кіберінциденти;

-          освіту у сфері кібербезпеки;

-          забезпечення захисту послуг, зокрема електронних;

-          електронну ідентифікацію та довірчі послуги;

-          захист персональних даних;

-          заходи із реагування на кібератаки та кіберінциденти;

-          боротьбу із кіберзлочинністю.

До речі, у минулому рейтингу 2018 року, Україна посідала 29 місце, тобто позитивні зміни є і вони відбуватимуться й надалі, адже в Україні продовжують посилювати кібербезпеку. Зокрема, зараз вже схвалені рішення Уряду щодо затвердження порядків формування переліків об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, а також щодо організації проведення огляду стану кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та критичної інформаційної інфраструктури. Це дозволить вдосконалити механізм кіберзахисту органів державної влади, інформаційно-телекомунікаційні системи, що перебувають у їх власності або адмініструванні.

 

Ми, дорослі, добре знаємо як захистити себе в Інтернеті, а от дітям ще потрібна допомога дорослих. Саме з метою навчання вчителів і батьків стосовно питань, як забезпечити максимальну користь Інтернету для дітей, які загрози чекають на дітей в онлайн-середовищі та як від них убезпечити цього тижня громадська організація «МІНЗМІН» за сприяння Міністерства цифрової трансформації України та фінансової підтримки Міжнародного союзу електрозв'язку запустило «Школу онлайн-безпеки дітей». Програма освітнього проєкту базується на рекомендаціях із захисту дітей в цифровому середовищі, які були видані в 2020 році Міжнародним союзом електрозв'язку — спеціалізованим агентством Організації Об'єднаних Націй. Долучитися до освітнього проєкту можна буде з 14 по 17 грудня на платформі для відеозустрічей Zoom, але оскільки кількість учасників обмежена, то до 12.00 12 грудня обов’язково необхідно пройти реєстрацію за посиланням https://cutt.ly/ZhU2ptG, а вже серед зареєстрованих відбуватиметься відбір на основі мотивації.

Що ж стосується освіти для дорослих, то цього тижня на Національній онлайн платформі Дія.Цифрова освіта презентували новий освітній серіал «10 запитань фінансовому коучу». Переглянувши 10 коротеньких серій, Ви дізнаєтесь, як обирати банк, як визначити найкращий вид кредиту для вас та що потрібно знати про депозити, а також отримаєте практичні поради, як спілкуватись з колекторами.

 

Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління

та чекайте на наступні дайджести від ВАШОЇ DIGITAL «ВІЗИ»

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail:
[email protected],

http://viza.kr.gov.ua/

11 грудня 2020

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради