Для забезпечення безпеки життєдіяльності мешканців міста
Створено: 2020-11-11 15:16:58Оновлено: 2020-11-11 15:22:26
Для забезпечення безпеки життєдіяльності мешканців міста, контролю роботи всіх міських систем, міської інфраструктури, отримання інформації про всі події на території міста та оперативного надання інформації всім зацікавленим службам в місті створений та працює в цілодобовому режимі ситуаційний центр який включає в себе:
1. Систему відеоспостереження
Основними завданнями системи відеоспостереження є:
1. Збір, накопичення, обробка і аналіз отриманої інформації з камер відео спостереження.
2. Моніторинг запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій і небезпечних подій.
3. Забезпечення швидкого реагування на реальні (потенційні загрози) для стабільного процесу життєдіяльності міста.
4. Контроль за збереженням об’єкті комунальної власності територіальної громади міста.
5. Підвищення рівня безпеки дітей, учнів, студентів у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, вищих та професійно-технічних навчальних закладах міста.
6. Контроль за дотриманням правил дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях (дорогах) міста та профілактики аварійності.
7. Оперативне реагування відповідних органів при виявленні аварій, дорожньо-транспортних пригод, катастроф, пожеж, надзвичайних ситуацій, небезпечних подій, стихійних лих у місті.
8. Попередження правопорушень, злочинів у місті та встановлення осіб, причетних до їх підготовки чи скоєння.
9. Виявлення та усунення передумов кримінального або адміністративного правопорушення.
10. Підвищення рівня забезпечення громадської безпеки й порядку на вулицях, площах, у парках, скверах, на стадіонах, вокзалах, в аеропорту та на інших територіях загального користування.
11. Розшуку осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду, ухиляються від понесення кримінального покарання, пропали безвісти, та інших осіб у випадках, визначених чинним законодавством України;
12. Сприяння виявленню кримінальних, адміністративних правопорушень у порядку, передбаченому чинним законодавством України;
13. Ужиття заходів, необхідних для надання невідкладної, зокрема домедичної й медичної допомоги особам, які опинилися в ситуації, небезпечній для життя чи здоров'я.
Система відеоспостереження дає можливість перегляду в реальному часі з камер відеоспостереження зображення та запису на сервер.
На теперішній час в місті працюють:
- 46 камер відеоспостереження які встановленні на основних перехрестях доріг та виїздів з міста;
- 4 камери відеоспостереження які встановленні на селищі «Карнаватка».
Проводиться робота по інтеграції в загальну систему об’єктів освіти, медицини, культури та соціального захисту, багатоквартирних будинків, об’єктів бізнесу, парків імені Федора Мершавцива та Гданцівський.
За новим проектом планується встановлення та підключення до системи понад 191камери загального спостереження, з функціями визначення державних номерних знаків, розпізнавання обличь та оглядових відеокамер для контролю за правопорядком в місцях масового скупчення людей: площах, парках та скверах, зупиночних павільйонах.
2. Автоматизовану систему керування світлофорними об’єктами
Регулювання дорожнім рухом здійснюється в тому числі за допомогою 133-х світлофорних об’єктів. Для підвищення безпеки дорожнього руху в 2013 році впроваджено автоматизовану систему керування світлофорними об’єктами, що в свою чергу забезпечило постійний моніторинг стану світлофорів міста, виявлення, документування усіх нештатних ситуацій та скорочує час для вжиття заходів, необхідних для відновлення безпечної роботи світлофорної мережі міста.
На теперішній час з урахуванням технічного стану шаф керування світлофорними об’єктами автоматизована система керування світлофорними об’єктами дозволяє здійснювати в реальному часі моніторинг стану 92-х світлофорних об’єктів.
3. Систему керування зовнішнім освітленням
Зовнішнє освітлення території міста здійснюється від 576 шаф керування зовнішнім освітленням за допомогою понад 57 тисяч світильників.
У 2013 році розроблено та введено в дію сучасну систему керування зовнішнім освітленням, перевагою якої є:
- у автоматичному режимі строго дотримується розклад включення й відключення освітлення, що виключає вплив людського фактора;
- немає необхідності виїжджати на перевірку включення або відключення освітлення;
- у разі не відключення освітлення не відбувається значних втрат електроенергії, так як диспетчер оперативно про це сповіщається і вживає відповідних заходів (раніше про невчасне відключення повідомляли через кілька годин громадяни);
- дозволяє в автоматичному режимі здійснювати моніторинг стану мереж зовнішнього освітлення, що скорочує час на усунення аварійних ситуацій;
- для здійснення технічного обліку енергії немає необхідності виїжджати і знімати показання з лічильників візуально;
- більш надійна система, побудована з сучасних компонентів, вимагає менше витрат на своє обслуговування.
Встановлена версія системи керування зовнішнім освітленням дозволяє здійснювати моніторинг стану роботи шаф керування зовнішнім освітленням та мереж зовнішнього освітлення вулично-дорожньої мережі.
4. Систему контролю за роботою пасажирського транспорту
Щодня для здійснення пасажирських перевезень у м. Кривому Розі задіяно близько 900 одиниць пасажирського транспорту.
Усі транспортні засоби (включаючи й засоби приватної власності) обладнані навігаційним обладнанням, що дає можливість здійснювати контроль:
- виконання графіків руху;
- кількість транспортних засобів на маршрутах;
- швидкості руху транспортних засобів;
- перерозподілу транспортних засобів за маршрутами, в разі необхідності.
11 листопада 2020