Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ КВАРТИРУ ЗА ДИТИНОЮ ПІСЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ БАТЬКІВ?

Створено: 2018-05-11 16:00:32Оновлено: 2018-05-11 16:00:47

Розірвання шлюбу може стати довготривалим процесом, якщо колишнє подружжя не може досягти згоди щодо розподілу спільно набутого майна. Ситуація дещо ускладнюється, коли у сім’ї є неповнолітні діти, адже формальні процедури за участю дітей впливають на них не дуже сприятливо.

У зв’язку з цим виконавчий комітет Криворізької міської ради доводить до відома мешканців міста інформацію, що спростить порядок оформлення нерухомості на дітей після розлучення батьків.

Сімейним законодавством передбачено, що діти можуть бути власниками майна нарівні з батьками. Прикладом такої ситуації є приватизація квартири на всіх мешканців житла.

Якщо під час оформлення свідоцтва про право власності на житло були визначені частки у праві власності кожного учасника приватизаційної процедури, проблеми щодо розподілу майна відпадають.

Однак квартира може бути приватизована на праві спільної сумісної власності, тобто без визначення часток кожного.

Крім того, Сімейним кодексом України визначено, що майно, набуте батьками і дітьми за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів, належить їм на праві спільної сумісної власності. Щоправда, зазначені положення застосовуються щодо повнолітніх осіб (які досягли 18 років) або у випадках, коли неповнолітнім дітям надано повну цивільну дієздатність (більш детально – у публікації «Особливості реєстрації нерухомості за неповнолітніми особами» за посиланням:  http://kr.gov.ua/ua/news/pg/110418521549707_n/).

Для оформлення права власності на дитину, одному з батьків необхідно звернутись до управління з питань  реєстрації виконкому Криворізької міської ради, Центру адміністративних послуг «Віза» чи його територіальних підрозділів, інших акредитованих суб’єктів та надати документи в залежності від того, яким чином визначена частка у праві спільної сумісної власності.

Відповідно до вимог цивільного та сімейного законодавства, розподіл нерухомості між її власниками може відбуватись:

  1. 1.  За взаємною згодою дружини та чоловіка.  В такому випадку застосовуються загальні положення щодо поділу майна або визначення розміру часток у ньому. Якщо колишнє подружжя самостійно визначилось з розподілом нерухомості між собою, сторонам необхідно укласти нотаріальний договір про визначення розміру часток, який буде невід’ємною частиною правовстановлюючого документу.

При цьому, якщо одним із співвласників є дитина, батьки повинні попередньо отримати дозвіл органу опіки та піклування.

  1. 2.  У судовому порядку. Якщо дружині та чоловіку не вдалось досягти згоди, вирішення спору здійснюється судом.

При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

В такому випадку не реєстрацію подається відповідне рішення суду про визнання права власності або ж рішення суду про визначення розміру часток, однак разом з правовстановлюючим документом.

Крім того, після розподілу нерухомості між собою батьки можуть оформити право власності на дитину шляхом укладення нотаріального договору про відчуження, наприклад, дарування. Нотаріус самостійно зареєструє право власності на дитину під час вчинення нотаріальної дії.

 

 

Ми працюємо для Вас!
Наші контакти:

 • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;    e-mail: [email protected].

 • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: [email protected].

 

11 травня 2018

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради