ЯК ПРАВИЛЬНО ЗНЯТИ АРЕШТ З НЕРУХОМОСТІ?
Виконавчий комітет Криворізької міської ради завжди стоїть на захисті прав та інтересів власників нерухомості, тому доводимо до відома мешканців міста наступну корисну інформацію.
В пошуках кращого житла або приміщення для офісу, криворіжці досить часто здійснюють різноманітні операції зі своєю нерухомістю (продають, купують, міняють тощо). Відчуження нерухомого майна є досить тривалою процедурою, що потребує чимало зусиль, спрямованих на пошук покупця, підготовку необхідних документів тощо. Якою ж неприємністю може стати для власника нерухомості наявність арешту на зазначений об’єкт!
ВАЖЛИВО!!!
Наявність зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно обтяження на об’єкт нерухомості
є підставою для відмови у державній реєстрації прав
Арешт є одним з найпоширеніших видів обтяження нерухомого майна. Зазвичай арешт застосовується як захід забезпечення позову в процесі судового розгляду або накладається у ході виконавчого провадження на підставі постанови виконавця.
Арешт може бути накладено на конкретно визначений об’єкт нерухомості або на все нерухоме майно.
Наслідками накладення арешту є неможливість власника вільно розпоряджатись або користуватись нерухомим майном. Отже, передати нерухомість у власність іншої особи також не вдасться.
Для того, щоб угода не зірвалась в останню мить, рекомендуємо перед тим, як вчиняти будь-які дії зі своєю нерухомістю, перевірити інформацію, наявну у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно!
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!
Реєстрація арештів, накладених під час примусового виконання рішень, тобто в процесі виконавчого провадження,
здійснюється виключно державними та приватними виконавцями!
Це передбачено чинним законодавством!
Тому у випадку виявлення зареєстрованого арешту, власнику необхідно встановити наступні обставини:
ü коли був накладений арешт;
ü який суб’єкт накладав обтяження на нерухомість;
ü на підставі якого документу арештовано майно.
Для того, щоб зняти арешт з нерухомості, накладений на підставі рішення суду, заявнику необхідно звернутись до управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради, Центру адміністративних послуг «Віза» чи його територіальних підрозділів, інших акредитованих суб’єктів та надати:
1) паспорт або інший документ, що посвідчує особу (пред’являється при поданні заяви);
2) квитанцію про сплату адміністративного збору;
3) рішення суду про скасування заходів забезпечення позову, в якому повинно бути визначено, який саме арешт необхідно зняти (дата накладення, номер запису, ідентифікаційні дані особи, майно якої обтяжується, тощо).
Зняття арешту здійснюється у строк 2 робочих дні. За результатами реєстрації припинення заявник отримує витяг з Державного реєстру прав.
УВАГА!
Реєстрація арештів, як накладення, так і припинення,
відбувається незалежно від місця розташування нерухомості
Ми працюємо для Вас!
Наші контакти:
• Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49; e-mail: [email protected].
• Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: [email protected].
11 травня 2018