Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Про консервацію об’єктів будівництва

Створено: 2020-02-11 16:43:07Оновлено: 2020-02-11 16:44:19

 (коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради).

Консервація об'єкта незавершеного будівництва є фактично припиненням (найчастіше тимчасовим) виробничих заходів на об'єкті будівництва з належним оформленням документів і прийняттям рішення про проведення організаційних заходів, спрямованих на збереження вже спорудженої частини об'єкта нерухомого майна.

Відносини щодо консервації та розконсервації об’єкта будівництва регулює Положення про порядок консервації та розконсервації об’єктів будівництва, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 21.10.2005 №2 (надалі – Положення).

Консервація може відбуватися під час таких видів будівельних робіт:

-          нове будівництво;

-          реконструкція;

-          капітальний ремонт.

Також, для консервації об’єкта мають бути певні передумови, до них відносяться:

- незабезпечення фінансуванням будівництва та прийняття в експлуатацію об’єкта;

- невідповідність технічного рівня об’єкта сучасним вимогам.

Загалом встановлена процедура має імперативний характер, тобто є обов’язковою для використання під час консервації/розконсервації об’єктів, будівництво яких здійснюється:

- із залученням бюджетних коштів;

- із залученням коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій;

- за рахунок кредитів, наданих під державні гарантії.

У інших випадках зазначене Положення носить рекомендаційний характер, тобто якщо виникне потреба у консервації об’єктів, будівництво яких здійснюється за рахунок інших джерел фінансування, сторони (замовник, підрядник) є вільними у використанні приписів цього Положення.

Консервація об’єкта – комплекс робіт та заходів, пов’язаних із забезпеченням зберігання на визначений довготривалий час об’єкта, на якому припинено будівництво, що включає тимчасові та постійно діючі захисні або конструктивні заходи, які запобігають руйнації об’єкта.

Процедура консервації об’єкта виглядає наступним чином:

КРОК1. Встановлення факту незабезпечення фінансування будівництва та прийняття в експлуатацію об’єкта або не відповідності технічного рівня об’єкта будівництва сучасним вимогам.

КРОК2. Прийняття рішення про консервацію об’єкта. Рішення про консервацію приймаються органами виконавчої влади -  головними розпорядниками бюджетних коштів, за поданням відповідних органів виконавчої влади – розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, та суб’єктами господарської діяльності – замовниками будівництва, які приймали рішення про будівництво об’єкта, що консервується.

Як результат прийняття рішення про консервацію видається наказ або інший розпорядчий документ, до якого встановлені обов’язкові вимоги щодо змісту такого наказу, а саме необхідно зазначити:

- причини, які обумовлюють прийняття рішення про консервацію;

- термін, на який об’єкт консервується;

- джерела фінансування робіт та заходів з консервації, що забезпечують збереження законсервованого об’єкта;

- термін розроблення документації, необхідної для проведення робіт з консервації об’єкта та забезпечення збереження устаткування, конструкцій і матеріалів;

- організацію, відповідальну за збереження законсервованого об’єкта, а також за збереження устаткування і матеріалів.

КРОК3. Замовник після прийняття наказу про консервацію вживає певні заходи, визначені Розділом 3 «Обов’язки замовника будівництва під час консервації об’єкта» Положення.

КРОК4. Виконання робіт з консервації об’єкта підрядником, який здійснював будівництво об’єкта до його  консервації або іншим підрядником, з яким буде укладено договір підряду.

КРОК5. Здійснення розрахунків між замовником та підрядником за виконані роботи з консервації

КРОК6. Прийняття законсервованого об’єкта, яке здійснюється за актом про прийняття законсервованого об’єкта (додаток 6 до Положення), а також конструкції, устаткування і матеріали, які залишаються на об’єкті та підлягають консервації, за відомістю не змонтованих конструкцій, устаткування і матеріалів (додаток 3 до Положення).

КРОК7. Забезпечення замовником будівництва охорони законсервованого об’єкта.

КРОК8. Повідомлення органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Після закінчення робіт з консервації об’єкта замовник повинен направити органу державного архітектурно-будівельного контролю розпорядчий документ про консервацію об’єкта та документ, що дає право на виконання підготовчих та/або будівельних робіт згідно з вимогами законодавства.

Оскільки при консервації об’єкта будівництво припиняється, то відповідно виникає потреба у виведенні об’єкту з підконтрольності органів держархбудконтролю. Оскільки процедури зупинення дії документів, що надають право на виконання підготовчих/будівельних робіт, окремо для випадку консервації об’єкта законодавчо не встановлено, питання об’єктивно може бути вирішено лише через скасування таких документів за заявою замовника.

Для отримання роз’яснень та консультацій можна звернутись до спеціалістів Відділу у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 16:00, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:00 години, а також звернутися за телефонами: (0564) 92-05-24; (0564) 92-05-35; (0564) 92-04-24; (0564) 92-04-45.

          

11 лютого 2020

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради