Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Про поводження з промисловими відходами у Кривому Розі

Створено: 2020-04-01 12:06:50Оновлено: 2020-04-01 12:09:10

Згідно зі ст. 34. Закону України «Про відходи» усі відходи за ступенем їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище поділяються на чотири класи. Основну частку складають відходи IV класу небезпеки – це відходи видобутку і збагачення руди залізної, а саме: розкривні та пусті породи, шлами збагачення тощо.

Протягом 2019 року гірничорудними підприємствами міста утворено 240,0 млн. тонн промислових відходів, з них розміщено 158,1 млн. тонн, повторно використано та утилізовано – 83,5 млн. тонн.

Відходи І-ІІІ класів небезпеки, що утворилися на підприємствах міста протягом 2019 року склали понад 9,6 тис. тонн. З них відходи І класу небезпеки становили 0,011 тис. тонн, ІІ класу небезпеки – 0,186 тис. т, ІІІ класу небезпеки – 9,5 тис. тонн. Державний нагляд (контроль) за додержанням підприємствами вимог законодавства з питань поводження з відходами, зокрема щодо збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення, захоронення відходів (у тому числі недопущення змішування та захоронення відходів, які можуть бути утилізовані) здійснює Державна екологічна інспекція.

Найбільші показники утворення та розміщення відходів у 2019 році на підприємствах ПРАТ «ПІВНГЗК», ПРАТ «ІНГЗК», АТ «ПІВДГЗК», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПРАТ «ЦГЗК», ПАТ «Кривбасзалізрудком».

Обсяги розміщення відходів у 2019 році у порівнянні з минулим роком збільшено: - ПРАТ «ПІВНГЗК» на 12,7%; - ПРАТ «ІНГЗК» на 7,4%; - ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 12,8%.

При цьому, ПРАТ «ПІВНГЗК» та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» знижено такий важливий показник як утилізація та повторне використання відходів на 15% та 11,5% відповідно.

На сьогоднішній день основною метою у сфері поводження з відходами є збільшення обсягів їх повторного використання та утилізації, що передбачено Національною стратегією управління відходами в Україні на період до 2030 року.

Впровадження технологій переробки та утилізації промислових відходів дозволяють значно зменшити обсяги відходів, що розміщуються у навколишньому природному середовищі.

Для вирішення цього питання Міською екологічною програмою передбачено заходи щодо вишукування шляхів (методів) щодо можливості комплексного промислового перероблення, повторного використання та утилізації промислових відходів (п. 3.33).

Протягом 2018-2019 років у рамках реалізації  Міської екологічної програми промисловими підприємствами міста у співпраці з місцевими установами та організаціями виконувались відповідні науково-дослідні роботи:

  • -     «Пошук шляхів методів щодо можливості комплексної промислової переробки, повторного використання та утилізації промислових відходів ТОВ «МЕТІНВЕСТ-КРМЗ», виконавець – науково-дослідний гірничорудний інститут КНУ;
  • -     «Дослідження можливостей комплексної промислової переробки, повторного використання та утилізації відходів в умовах  ПАТ «ПІВДГЗК» з визначенням різних схем поводження з промисловими відходами», виконавець – КП «Наука»;
  • -     «Вишукування методів можливості комплексної промислової переробки, повторного використання та утилізації промислових відходів ПРАТ «ЦГЗК», виконавець – ДВНЗ «КНУ»;
  • -     «Вишукування шляхів (методів) щодо можливості комплексного промислового перероблення, повторного використання та утилізації промислових відходів ПРАТ «ПІВНГЗК», виконавці – науково-дослідний інститут безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості КНУ та ТОВ «ЦЕРН»;
  • -     «Дослідження можливості комплексної переробки, повторного використання і утилізації відходів ПРАТ «ІНГЗК», виконавець - науково-дослідний гірничорудний інститут КНУ.
  • ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розроблено Стратегію поводження з відходами, що утворюються на підприємстві на 2019–2026 роки.

Крім того, на теперішній час ПРАТ «ІНГЗК» проходить процедуру оцінки впливу на довкілля планованої діяльності «Реконструкція відвалу розкривних порід. Розробки відокремленої частини відвалу розкривних порід, складених переважно тальковими сланцями Інгулецького родовища залізистих кварцитів».

 

11.02.2020 відбулися громадські слухання звіту з оцінки впливу на довкілля зазначеної планованої діяльності. Основною метою якої є раціональне використання ресурсів, що реалізується шляхом розробки та реалізації техногенного родовища талькових сланців.  

Розробка техногенного родовища талькових сланців дозволить: раціонально використати природні ресурси як мінеральну сировину, зменшити обсяг складування промислових відходів та вивільнити земельну ділянку площею 2,7 га.

 

01 квітня 2020

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради