Юрій Вілкул: «Наше завдання – зробити діалог між владою, громадою та бізнесом прозорим, ефективним та конструктивним».
Створено: 2015-12-10 16:27:18Оновлено: 2015-12-10 16:31:15
Діалог між владою, громадою та бізнесом має відбуватися у єдиній системі координат та будуватися на довірі й розумінні. Складова цього процесу – реалізація і планування органами місцевого самоврядування регуляторної політики в місті. Саме це питання стало головним на грудневому засідання виконкому Криворізької міської ради.
«Криворізька влада завжди йде на крок попереду у всіх державних реформах з питань підприємництва, щоб забезпечити відкриті умови ведення легального, соціально-відповідального бізнесу; попереджувати корупційні ризики та підтримувати бізнес у їх діяльності. Наше завдання – зробити діалог між владою, громадою та бізнесом прозорим, ефективним та конструктивним», - зазначив міський голова Юрій Вілкул.
В Кривому Розі діє відкрита й максимально зрозуміла система прийняття регуляторних актів. Вона включає у себе обов’язкове проходження публічної експертизи, громадські обговорення, врахування розробниками пропозицій, доповнень та зауважень від підприємців та громадян, відстеження ефективності вже прийнятих рішень.
«Така робота націлена на встановлення взаємодії влади й бізнесу на рівних правах. Тому підтвердження позитивні данні анкетувань, які проводяться щоквартально фахівцями управління розвитку підприємництва. Вони говорять про те, що більшість суб’єктів господарювання підтримують зміни, що відбуваються у системі регуляторної політики, а також у дозвільній та погоджувальній сфері», - підкреслила начальник управління – Ірина Рижкова.
Більшість учасників анкетування, а саме 91,5% , відмітили, що вплив громадськості на прийняття регуляторних актів у місті достатньо суттєвий. Майже така ж кількість респондентів - 91,7% вважають, що проведення реформ органами місцевого самоврядування у дозвільній системи та регуляторній політиці позитивно впливає на їх підприємницьку діяльність.
Про досягнення конструктиву говорять прийняті рішення по преференції при сплаті єдиного податку суб’єктами господарювання, що оформили трудові відносини з 10 найманими працівниками, а також та інвалідам, які самостійно здійснюють підприємницьку діяльність. Вони сплачують 50% від встановлених ставок.
У місті встановлено один з найнижчих в області розмірів податку на нерухоме майно та збільшено граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування, визначена Податковим кодексом. Для порівняння ставка податку на нерухомість у 10 разів нижча, ніж у Дніпропетровську.
Також при розрахунку ставок земельного податку та розміру орендної плати за користування земельними ділянками введено понижувальний коефіцієнт до їх вартості.
«Всі ці рішення спрямовані на зменшення податкового тиску на мешканців міста. Ми затвердили одні з найнижчих розмірів податків ( які належать до компетенції міста) в Україні. Таке рішення приймалося з розумінням того, що і бізнесу, і людям зараз дуже важко виживати, тому нові обов’язкові платежі не мають лягати тягарем на криворіжців»
Юрій Вілкул звернув увагу управлінь земельних ресурсів, житлово-комунальної політики, зокрема відділу благоустрою, на адресу яких надходить більшість зауважень від мешканців міста, на необхідність доопрацювати план заходів на майбутній рік з окремих питань.
«Завдання міської влади – зробити все для того, щоб городяни отримували якісні послуги за всіма напрямками, задля добробуту нашої криворізької громади», - наголосив міський голова.
Відділ преси та інформації апарату міської ради і виконкому
(056)440-04-32, mediakrivbass@ukr.net
10 грудня 2015