У Кривому Розі працюють консультанти ЄБРР для підготовки рішення щодо фінансування будівництва заводу з перероблення побутових відходів
Створено: 2021-06-10 16:05:13Оновлено: 2021-06-10 16:07:12
Поводження з відходами відбуватиметься не шляхом спалювання відходів, а за допомогою сучасних технологій перероблення. Сучасний завод сортуватиме побутові відходи, після чого компоненти, що мають цінність, перероблятимуть для подальшого використання в різних галузях
За завданням міського голови Костянтина Павлова в місті залучають європейський досвід та експертів, щоб вийти на сучасний рівень перероблення сміття. Консультанти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) вже співпрацюють з міською владою для підготовки рішення банку з надання місту фінансування. Ця робота триває в рамках підготовки до проєктування та будівництва екологічно безпечного комплексу з перероблення твердих побутових відходів (ТПВ). Комплекс дасть змогу безпечно для навколишнього середовища переробляти тверді побутові відходи міста.
Полігони твердих побутових відходів не тільки займають величезні території, а й чинять негативний вплив на довкілля. Так, жителі Кривого Рогу щороку утворюють близько 300 тисяч тон побутових відходів. Захоронення відбувається на кількох сміттєвих полігонах.
На сьогодні найбільш екологічним методом поводження з побутовими відходами визнано їх перероблення з подальшим вторинним використанням отриманих ресурсоцінних компонентів побутових відходів. Саме цим шляхом іде Кривий Ріг.
Комплекс з перероблення ТПВ планується звести в ізольованій промзоні, де немає житлових будинків, – біля одного з промислових підприємств у Металургійному районі.
Олександр Ігнатенко, доктор наук з державного управління, кандидат економічних наук, консультант з підготовки для ЄБРР техніко-економічного обґрунтування проєкту поводження з побутовими відходами в Кривому Розі зазначив: «Ми вивчимо та зробимо оцінку морфології відходів. Також проведемо низку зустрічей з групою впровадження проєкту, структурними підрозділами виконкому міської ради, комунальними та приватними компаніями, що працюють у цій сфері в місті, щоб зібрати дані, аналіз яких робитимуть наші австрійські колеги, які мають значний позитивний досвід роботи в цій сфері та роботи з ЄБРР. За результатами аналізу сформують рекомендації ЄБРР щодо поданої містом кредитної заявки на проєкт будівництва комплексу з перероблення твердих побутових відходів».
Керівник проєкту Григорій Вербицький зазначив: «Міський голова Костянтин Павлов поставив завдання надати консультантам максимально повну інформацію з усіх необхідних питань. Наше завдання — зробити все, щоб місто якнайскоріше здобуло позитивне рішення ЄБРР щодо будівництва екологічно безпечного комплексу з перероблення твердих побутових відходів».
Зазначимо, що сучасні технології дозволяють переробити побутове сміття, уникаючи додаткових викидів. Кінцевим продуктом перероблення може бути спеціальне RDF-паливо (від «Refuse Derived Fuel» — «тверде відновлене паливо»), що цілком здатне замінити для промислових підприємств традиційне паливо. Також продуктом перероблення стане так званий технологічний компостний матеріал. Він чудово підходить для рекультивації криворізьких відвалів. Ця сучасна практика успішно апробована та наразі застосовується у країнах Західної Європи.
Від моменту отримання коштів комплекс з перероблення твердих побутових відходів повинен бути зведений за кілька років. Завдяки цьому буде покращено екологію міста, а також створено щонайменше 150 нових робочих місць.
10 червня 2021