Ю.Вілкул: Місто продовжує допомагати суб'єктам господарювання впроваджувати бізнесові проєкти за допомогою вітчизняних та міжнародних грантів
Створено: 2024-05-10 14:49:51Оновлено: 2024-05-10 14:52:14
Започаткований урядом у 2022 році проєкт «єРобота» передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць.
У Кривому Розі для малого та середнього бізнесу минулого року, через залучення державних та недержавних грантів, було інвестовано 68 млн грн., у тому числі: по єРоботі – 40.1 млн грн, міжнародним грантам – 27,9 млн грн. Створено 350 нових робочих місць.
Тільки з початку 2024 року вже 86 криворізьких суб’єктів господарювання отримали підтвердження про грантову підтримку на загальну суму 21,03 млн грн. та за міжнародними грантами 13 суб’єктів господарювання отримали 3,2 млн грн. Вони планують створити 154 нових робочих місць.
В. о. міського голови Юрій Вілкул поспілкувався з трьома переможцями грантових програм, які між собою партнери по бізнесу.
«Ми продовжуємо допомагати суб'єктам господарювання впроваджувати бізнесові проєкти вітчизняних та міжнародних грантів. Прагнемо максимально об'єднати наші зусилля, допомогти підприємцям консультаціями, щоб у Кривий Ріг залучалися ресурси для розвитку місцевого бізнесу. І це не лише внесок у зміцнення економіки Кривого Рогу, але, в першу чергу, це - робочі місця»,- підкреслив Юрій Вілкул.
Підприємці Кучер Оксана, Касьяненко Руслан та директор ТОВ «Саксагань-ТоргБізнес» Бєліков Антон займаються виготовленням спецодягу. Кожен елемент одягу проходить контроль якості, відповідає державним стандартам та стандартам безпеки. У командах підприємців працюють досвідчені технологи та конструктори. Вони мають декілька цехів з сучасним обладнанням та спецмашинами. Їх конструкторські цехи активно використовують сучасні технології, такі як комп’ютерне проектування, CAD/CAM-системи, щоб підвищити ефективність та якість виробництва.
Кучер Оксана, у якої цех з пошиття одягу, отримала кошти в розмірі 250 тис. грн. на розвиток бізнесу. Було працевлаштовано двох найманих працівників, придбано 3 нові промислові швейні машини та торговельне обладнання. Не зупинившись на досягнутому, задля покращення свого бізнесу жінка ризикнула та взяла участь у міжнародній грантовій програмі від Міжнародної організації міграції. Оксана вийшла переможцем та отримала 5 тис. доларів на закупівлю сировини та матеріалів для реалізації своєї бізнес-ідеї.
«Гроші, які ми отримали, повертаються державі – коштом податків, які платяться за влаштованих працівників. Тому, ми виграємо тут два рази. По-перше, офіційно влаштовуємо працівників, податки за яких можуть використовуватися на різні потреби держави. По-друге, маємо кошти, якими можемо користуватися ми», – підкреслила Оксана.
Підприємство Касьяненка Руслана потребувало нового обладнання. Вивчивши умови конкурсу, було прийнято рішення подати свою заявку. Після позитивної відповіді, отримав кошти в розмірі 250 тис. грн. на розвиток бізнесу. За умовами конкурсу, працевлаштовано двох найманих працівників, придбано обладнання.
Підприємство «Саксагань-ТоргБізнес» займається створенням одягу на замовлення. «В умовах війни це стало одним з пріоритетів нашої роботи. Для більш якісного шиття одягу потрібно було нове якісне обладнання, яке не завжди по кишені. Тому, ми взяли участь у конкурсі міжнародної підтримки і отримали грант в розмірі 10 тис євро. На ці гроші закупили 5 промислових швейних машин та матеріали. Зараз ми ще очікуємо позивного результату в отримані державного гранту єРобота на суму 250 тис грн. У нас з‘явиться нове обладнання і ми зможемо створити ще 2 робочі місця. А це дуже важливо сьогодні!», - сказав Бєліков Антон, директор ТОВ «Саксагань-ТоргБізнес».
10 травня 2024