Коронавірусна інфекція COVID-1
Створено: 2020-03-10 16:48:02Оновлено: 2020-03-10 17:00:52
Коронавіруси – це велика родина вірусів, які можуть спричиняти як легкі захворювання типу застуди, так і серйозні, як, наприклад, атипова пневмонія.
Новий коронавірус (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV, який був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року) — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту, та є зоонозною інфекцією, тобто може передаватися людям від тварин.
Шляхи передачі: Вважається, що вірус поширюється переважно від людини до людини повітряно-крапельним шляхом та від контакту із зараженими поверхнями чи предметам (між людьми, які перебувають у тісному контакті один з одним (близько 1 метра, підчас кашлю або чихання зараженої людини).
Через контакт з дикими та свійськими тваринами, споживання сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Симптоми:У людини, інфікованої вірусом, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:
- гарячка;
- кашель (сухий, виснажливий)
- задишка (ускладнене дихання).
Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження.
Як пересічним громадянам запобігти інфікуванню новим коронавірусом?
1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з милом, тривалість процедури — 20–40 с, вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою.
Обробка рук спиртовмісним антисептиком: спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими); антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати приблизно 3 мл розчину, тривалість обробки — близько 30 с, обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами.
2. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, яку після використання необхідно викинути до закритого сміттєвого контейнеру;
3. Не торкайтеся до потенційно забруднених вірусом поверхонь, зокрема до диких та свійських тварин.
4. Уникайте скупчення людей.
5 .Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
6. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
7. Використовуйте обов’язково захисну маску, якщо захворіли і маєте симптоми застуди та перебуваєте у місцях великого скупчення людей.
Використовуйте маску правильно: закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину. Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком. Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою або кожні 2 години.
Не можна використовувати маску повторно. Не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.
Будьте здорові та не піддавайтеся на маніпуляції!На медико-соціальну експертну комісію (далі - МСЕК) направляют
10 березня 2020