Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

До уваги громадян та суб’єктів господарювання! Вимоги до пандусів відповідно до ДБН В.2.2-10:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення

Створено: 2020-03-10 16:49:30Оновлено: 2020-03-10 16:51:46

(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради).

 

З 1 квітня минулого року в Україні діють оновлені державні будівельні норми щодо інклюзивності житлових будинків та громадських будівель і споруд.

Вимоги ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» (надалі – ДБН) є обов’язковими для застосування усіма юридичними та фізичними особами на території України.

Згідно з ДБН усі громадські та житлові будівлі, приміщення у них, а також громадський простір мають бути доступними для маломобільних груп населення на рівні з іншими особами.

Кого ж ДБН відносить до маломобільних груп населення (надалі – МГН)?

Це люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації. До МГН віднесені особи з обмеженими можливостями, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, літні люди, люди з дитячими колясками.

ДБН встановлює обов’язковість проектування разом зі сходами пандусів, ліфтів, вертикальних підйомників, інших спеціальних пристроїв тощо.

Пандуси поділяються на зовнішні, розташовані поза будівлями або на вході до них, та внутрішні – всередині будівель.

Безпечний нахил зовнішнього пандусу не має перевищувати 8%.  Максимальна висота кожного підйому – не більше 0,8 м. Після кожного підйому необхідно влаштовувати горизонтальні площадки глибиною не менше 1,5 м. Ширина пандуса повинна бути за однобічним рухом 1,2 м, за двобічним 0,8м.

 Зовнішні пандуси повинні мати двобічну огорожу з поручнями. Поверхня пандусів має бути неслизькою, шорсткою, рівною та маркованою контрастним кольором або фактурою. За висоти підйому 3,0 м і більше необхідно облаштовувати підйомники.

            Уклон пандусу в будівлі повинен бути не більше 8%. Допускається збільшення уклону пандуса до 10% при перепаді висот підлоги на шляху руху до 0,2 м і менше.

            Уздовж обох боків пандусів, а також біля всіх перепадів висот більше ніж 0,45 м необхідно встановлювати огорожу з поручнями. Поручні пандусів слід розташовувати на висоті 0,7 і 0,9м. Завершальні частини поручнів мають мати продовження по горизонталі на 0,3м, як вгорі, так і внизу.

 

 

            Звертаємо увагу громадян та суб’єктів господарювання нашого міста на те, що забезпечення у повному обсязі вимог доступності, зручності, інформативності і безпеки є обов’язковим!

            У разі, якщо в існуючих житлових будинках та громадських будівлях і спорудах неможливо у повному обсязі забезпечити вимоги доступності, зручності, інформативності і безпеки для потреб осіб з інвалідністю, здійснюється їх розумне пристосування. Розумним пристосуванням можуть бути допоміжні засоби та механізми (пандуси, підйомні пристрої, механізми, переносні апарелі).

            «Кнопка дзвінка виклику» співробітника об’єкта обслуговування не може бути елементом доступності, а також «розумним пристосуванням» його до потреб МГН.

            Хочеться побажати усім нам бути свідомими! Лише спільними зусиллями ми зробимо наше місто більш доступним та інклюзивним.

Для отримання роз’яснень та консультацій можна звернутись до спеціалістів Відділу у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 16:00, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:00 години, а також звернутися за телефонами: (0564) 92-05-24; (0564) 92-05-35; (0564) 92-04-24; (0564) 92-04-45.

 

10 березня 2020

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради