Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Ю.Вілкул: «Наша мета - зробити Кривий Ріг лідером»

Створено: 2011-11-24 14:37:24Оновлено:23 листопада відбулося пленарне засідання 15 сесії міської ради, на якій було прийнято ряд украй важливих рішень, спрямованих на розвиток Кривого Рогу. Як відзначив міський голова Юрій Вілкул, основною метою діяльності органів місцевого самоврядування є максимальне досягнення таких показників в усіх сферах життєдіяльності міста, які дійсно на практиці будуть підтверджувати лідерство Кривого Рогу.


Для цього було розроблено чіткий стратегічний план дій, який базується на системному аналізі різносторонніх факторів. Саме такий Стратегічний план розвитку Кривого Рогу до 2015 року і був затверджений на цій сесії.

«Подібний системний документ розроблений у нашому місті вперше. Головну мету цієї роботи я позначив досить просто і ясно. Криворіжці повинні жити у безпечному й комфортному місті. У місті, де є майбутнє в кожного, хто тут проживає і працює», - підкреслив міський голова.

Перед підготовкою реалістичного плану дій для досягнення як стратегічних, так і оперативних цілей був проведений swot-аналіз соціально-економічного положення Кривого Рогу. Аналіз показав сильні й слабкі сторони економіки, промисловості, інших сфер, а також можливості, які має місто та ті ризики, з якими можна зіштовхнутися у майбутньому.

Юрій Григорович Вілкул розповів про чотири Стратегічні напрями розвитку міста, визначені на основі ретельного аналізу.

Перший напрям – місто здорового довкілля, лідер впровадження ресурсозберігаючих і енергоефективних технологій.

«Ви знаєте, що в Кривбасі в цьому році почала реалізовуватися комплексна екологічна програма, якій немає аналогів в Україні. Хочу відзначити, що вона вже приносить значні результати. Щодо енергоефективності та ресурсозберігання, то ми не просто говоримо про них. Ми розуміємо, що без цього подальший стійкий розвиток міста неможливий. Тому визначені такі завдання, як будівництво автономних котелен для окремих груп багатоповерхових будинків і мікрорайонів. Ми всі хочемо, щоб тепло і гаряча вода були в кожному будинку до того ж знизиться їх складова в тарифах для жителів міста. Багатьом здасться, що мета, яку ми ставимо, недосяжна. Я з таким підходом категорично не згоден. Так, проблеми є. Так, деякі з них протягом одного року вирішити неможливо. Але не можна опускати руки. Більш того, не можна йти по шляху вічного латання дир. В цьому випадку місто так і залишиться у минулому столітті. Наша ж мета – сучасне, красиве, комфортне і безпечне місто», - сказав Юрій Григорович Вілкул

Другий напрям, який коротко охарактеризував міський голова – місто з диверсифікованою конкурентоздатною економікою. Третій – місто науки і нових технологій. Стратегією передбачена організація у Кривому Розі Наукового центру «Інноваційна металургія» на основі державно-приватного партнерства. Також передбачено створення інноваційних наукових лабораторій для молоді.

І четвертий за порядком, проте не за значимістю, як закцентував міський голова, напрям – місто, комфортне для життя.

Для реалізації кожного з цих напрямів визначені цілі, завдання і підготовлені відповідні проекти.

Крім того, Ю.Вілкул коротко розповів про подальшу роботу спрямовану на переоснащення системи зовнішнього освітлення міста світлодіодними системами та автоматичними системами диспетчеризації. Про продовження системної роботи з ремонту і будівництва доріг Кривого Рогу, про ремонт доріг в районах приватного сектора. Про створення умов для розміщення підприємств високотехнологічного машинобудування. Міський голова відзначив, що значні зміни на краще спостерігатимуться і в таких важливих сферах як освіта та охорона здоров'я. Зокрема, буде повністю вирішена проблема ліміту місць в дитячих садках. В установах як освіти, так і охорони здоров'я відбуватиметься оновлення матеріально-технічної бази.

Підводячи підсумки міський голова Юрій Вілкул відзначив, що вже сьогодні багато Криворізьких проектів підтримано керівництвом країни та області.

(0564)92 13 03, v.public.rel@kryvyirih.dp.ua


© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.