Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Загальна інформація

Створено: 2010-02-02 23:15:26Оновлено: 2022-02-11 15:09:03

       Житлово-комунальне господарство - одна з найважливіших галузей, яка забезпечує населення, підприємства та організації міста необхідними житлово-комунальними та іншими послугами, суттєво впливає на розвиток соціально-економічних відносин, створивши комфортні умови для життя кожному з криворіжців.

       Житловий фонд міста  налічує 57 563 житлових будинків загальною площею 16931,81 кв.м, , в тому числі 4151 багатоквартирних житлових будинків, мешканцями яких не створено об’єднань співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельний кооператив.

       Мешканцями 821 будинку створені об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) та 176 будинків – житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).

       На теперішній час для забезпечення мешканців багатоквартирних житлових будинків якісними послугами з управління будинками та їх прибудинковими територіями в місті діють 11 підприємств-надавачів зазначених послуг різних форм власності, а саме: КП «Послуга»,  ТОВ «Житлокомцентр», ТОВ «Уют-2011», ТОВ «Дивобуд», ТОВ «Сітісервіс-КР», ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ», ПП «Домініум», ТОВ «Комбінат благоустрою»,  ТОВ «Житлосервіс-КР», ТОВ «Центробуд», ТОВ «Керуюча компанія – Наш дім». 

       Забезпечення міста питною водою здійснюється комунальним підприємством «Кривбасводоканал», яке здійснює безперебійну водопідготовку,  надає послуги населенню міста з централізованого водопостачання та водовідведення, очищення стічних вод.

       Працівники зазначеного підприємства забезпечують безперебійну роботу 2 комплексів водоочисних споруд (Карачунівський та Радушанський, загальною потужністю близько 950,0 тис.куб.м на добу), 81 водопровідних насосних станцій, 114 каналізаційних насосних станцій, 5 станцій аерації з повною біологічною очисткою.

       Протяжність мереж складає:

- водопровідних – 2302,9 км;

- водовідведення – 1184,5 км.

       Середньодобовий обсяг питної холодної води по місту складає 192,1 тис.м.куб.

       Теплозабезпечення житлових будинків, закладів освіти, охорони здоров’я  та об’єктів соціальної сфери міста здійснюється акціонерним товариством «Криворізька теплоцентраль», комунальним підприємством теплових мереж «Криворіжтепломережа»,  комунальним підприємством «Кривбастеплоенерго» та товариством з обмеженою відповідальністю «Дніпровське управління регіонального будівництва», які надають послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

        Послуги з централізованого опалення мешканцям Покровського, Саксаганського, Довгинцівського та Інгулецького районів міста надає акціонерне товариство «Криворізька теплоцентраль», на обслуговуванні якого знаходиться  6 районних котелень, 70 теплорозподільчих пунктів та 5 насосних станцій. Протяжність теплових мереж в двотрубному вимірюванні складає 382,0 км.

        Комунальне підприємство теплових мереж «Криворіжтепломережа» надає послуги з централізованого опалення мешканцям Тернівського, Саксаганського, Довгинцівського, Металургійного, Центрально-Міського та Інгулецького районів. Працівники зазначеного підприємства обслуговують 72 котельні, 5 теплорозподільчих пунктів та 25 насосних станцій.

        Протяжність теплових мереж в двотрубному вимірюванні складає    337,44 км.

        Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпровське управління регіонального будівництва» надає послуги з централізованого опалення мешканцям Військового містечка-33 в Довгинцівському районі. На обслуговуванні зазначеного підприємства знаходиться  2 модульні котельні; протяжність теплових мереж в однотрубному вимірюванні складає  6,3 км.

        Комунальне підприємство «Кривбастеплоенерго» надає послуги з централізованого опалення комунальним закладам освіти та охорони здоров’я в Центрально-Міському, Металургійному та Інгулецькому районах міста. Працівники зазначеного підприємства обслуговують 8 котелень.

        Місто перетинають 1 742 автошляхи загальною довжиною   2 787,8 км. та площею – 27 943,4 тис.кв.м. 2 070 км. автодоріг площею 27 106,0 тис.кв.м. перебувають у комунальній власності міста, у тому числі:

- з асфальтобетонним покриттям – 1 465,5 км., площею 19 120,0 тис. кв. м.;

- з цементобетонним покриттям – 73,1 км., площею 969,0 тис. кв. м.;

- з щебеневим покриттям – 518,2 км., площею 6 917,0 тис. кв. м.;

- з бруківкою – 12,5 км., площею 93,0 тис. кв. м.;

- ґрунтові – 0,7 км., площею 9,0 тис. кв. м.

        У комунальній власності міста є дороги, що збігаються з дорогами державного значення, загальною площею 2 288,1 тис. кв. м., довжиною 196,9 км., а саме:

- Дніпропетровськ - Миколаїв (через Кривий Ріг) – площею 272,1 тис.  кв. м., довжиною 34,65 км.;

- Кіровоград - Кривий Ріг - Запоріжжя – площею 238,3 тис.  кв. м., довжиною 49,92 км.;

- П’ятихатки - Кривий Ріг - Широке – площею 1 504,5 тис.  кв. м., довжиною  97,16 км.

        На утриманні перебуває  56 од. мостів і шляхопроводів загальною площею 64,7 тис. кв. м., які належать до комунальної власності міста.

        Обслуговування мереж зовнішнього освітлення та світлофорних об’єктів міста на договірних засадах виконує товариство з обмеженою відповідальністю «НВК Криворіжелектромонтаж».

        Загальна протяжність мереж зовнішнього освітлення по місту складає  1690,095 км., з яких 1654,255 км. – повітряні мережі, 33,84 км. – кабельні мережі; кількість світлоточок – 56578 од.; 133 од. світлофорних об’єктів.

        Зелена зона міста налічує більш 16 223га, із них 3810,1га - місця загального користування, а саме: 22 парки (2800,0га), 132 сквера (99,3га) та 910,83га інших зелених зон.

        Парки, сквери та інші об’єкти озеленення створюють більш комфортні умови для мешканців та гостей міста. Окрім цього роботи з озелененням, як і інші заходи з благоустрою, значно поліпшують екологічний стан нашого міста. Роботи з утримання зелених зон на договірних засадах виконуються комунальним підприємством «Сансервіс».

        На теперішній час в місті існує 36 кладовищ, з яких 9 відкритих та 27 закритих.

        Також в місті існує 8 невідомих місць поховань, яким надано статус кладовищ.

        Відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу» надання ритуальних послуг, відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів, надання послуг з організації поховання одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, осіб, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених, невпізнаних трупів, у разі відсутності родичів або осіб чи установ, які можуть взяти на себе організацію поховання виконується комунальним підприємством «Ритуал Сервіс Плюс» за рахунок коштів міського бюджету.

        Рішенням Криворізької міської ради створено комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами», діяльність якого спрямовано на регулювання чисельності безпритульних тварин у місті гуманними методами.

        В 2021 році зазначеним підприємством стерилізовано 2519 безпритульних тварин (1994 - собак та 525 кішок).

        У місті щорічно утворюється понад 1,857 млн. куб. м. твердих, великогабаритних та ремонтних побутових відходів, з яких:

- 1409,2 тис. куб. м. – у житловій забудові міста;

- 76,0 тис. куб. м. – у бюджетній сфері;

- 372,3 тис. куб. м – на підприємствах промисловості та інших об’єктах виробничої та невиробничої сфери.

        Послуги зі збирання й перевезення твердих, великогабаритних та ремонтних побутових відходів у місті надає товариство з обмеженою відповідальністю «Екоспецтранс».

        Щоденно зазначеним підприємством складується близько 5,1 тис. куб. метрів твердих побутових відходів.

        Захоронення відходів здійснюється на полігоні побутових відходів, який розміщено в районі ш. «Батьківщина».

© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради