Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Інформація про роботу підрозділу

Створено: 2010-02-02 23:15:26Оновлено: 2020-02-14 14:33:35

Діяльність галузі культури Кривого Рогу направлена на відродження та розвиток культурної та мистецької спадщини, активізацію творчої ініціативи громадян, розвиток кращих міських традицій.

Кривий Ріг – місто з великим потенціалом та різнобарвним культурним життям.

У 2019 році у місті проведено 32 різножанрові творчі фестивалі та конкурси, у тому числі 6 всеукраїнських та міжнародний. Кількість відвідувачів зазначених заходів становить понад 35 тис. осіб, до участі в них залучено близько 200 кращих творчих колективів. Особливою популярністю користуються всеукраїнські фестивалі «Червона калина», Козацької пісні, «Танцююча осінь», «Срібне джерельце».

Щиро вітав співучу Україну IХ Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Червона калина». 80 хорових, вокальних, фольклорних, інструментальних колективів з 14 областей України, а це близько 1000 учасників віком від 5 до 70 років, демонстрували красу народної творчості різних українських регіонів. Незрівняний емоційний заряд бадьорості подарував ІІІ відкритий Всеукраїнський фестиваль-конкурс джазового мистецтва «ДЖАЗ НА ПОШТОВІЙ». Він об'єднав більше 100 учасників з 11 областей України. До складу журі зазначених фестів увійшло й представництво із Міністерства культури України. Конкурс баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми», який проходив у Криворізькій міській музичній школі №4, набув статус міжнародного. У ньому взяли участь учні мистецьких шкіл, музичних коледжів і академій з 14 областей України. У ІІІ Всеукраїнському конкурсі витинанки брали участь близько 400 учасників з 18 областей України. У рамках конкурсу відбувся Всеукраїнський з міжнародною участю науково-методичний семінар з проблем розвитку початкової мистецької освіти «Від традиції до сучасного образотворення».

За підтримки Криворізького міського голови Юрія Вілкула відроджено унікальний мистецький проект – Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва. До масштабного заходу, що відбувся у КП «Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху», приєдналися провідні українські театри з Києва, Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Калуша, Херсона, гості з Вірменії та Польщі.

Криворізькі творчі майданчики являються центрами для професійного росту, підвищення майстерності виконання, навчання та отримання досвіду керівниками аматорських колективів та їх учасників. Такі заходи популяризують традиції єднання, зміцнюють мости дружби між Кривим Рогом і іншими містами України. У 2019 році до міських мистецьких проектів долучилися також Білорусь, Вірменія, Польща, Грузія, Литва, Молдова.

Зміцненню авторитету міста сприяють й здобутки талановитих криворіжців. 35 аматорських творчих колективів Палаців культури міста – переможці 29 всеукраїнських та 30 міжнародних фестивалів. Володарями вищої нагороди Гран-прі стали колективи Палацу культури «Інгулець»:зразковий театр естрадної пісні «Містер Норд» (кер. М.Мясоєдова), народний ансамбль бального танцю «Ритм» (кер. В.Воронова), народний вокальний колектив «Лунныйсвет» (кер. С.Волобоєва); народний ансамбль естрадного танцю «Сузір’я» (кер. Т.Андрюшко, К. Бойко) Палацу культури «Центральний»; зразковий аматорський ансамбль бального танцю «Вдохновение» (кер. Ю.Шумило, Є.Шумило) Палацу культури «Мистецький». Зразковий хореографічний ансамбль «Юність» (кер. Т.Вдовенко) творчого центру «Палацу культури металургів» ПП «Стіл Сервіс» – чемпіон України з сучасної хореографії.

У 2019 році 9 аматорських колективів підтвердили почесні звання «народний», «зразковий». 3 колективам присвоєно звання «зразковий»:ансамблю народної пісні «Ожина» (кер Т.Коровко), оркестру народних інструментів (кер. В.Дорошкевич), ансамблю бандуристів «Джерело» (кер. М.Юзефович).

Яскравою культурною подією року стало відкриття на базі комунального закладу «Палац культури «Інгулець» сучасного наближеного до європейських практик кінозалу. Відтепер Палац функціонує як кіноконцертний зал.

Кривий Ріг – місто відоме загальноміськими святами, учасниками та гостями котрих стали десятки тисяч людей з усіх куточків України. 25 травня свято до Дня міста об’єднало понад 100 тис. криворіжців та гостей. У кожному районі відбулися насичені святково-розважальні програми за участю кращих творчих колективів і професійних артистів, масові гуляння.

 Криворізький осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України проводить плідну роботу зі збереження традиційної народної культури. У березні 2019 року 63 майстра Кривого Рогу представили 400 робіт на виставці у м. Коломия Івано-Франківської області. У квітні – 5 народних майстрів-криворіжців демонстрували свою творчість у Верховній Раді України.

У 18 мистецьких школах міста навчається близько 7 тис. дітей, із них 1000 учнів пільгових категорій здобувають мистецьку освіту безоплатно. Упродовж багатьох років розмір батьківської плати за навчання є одним з найменших в Україні. Важливим показником ефективності роботи шкіл є перемоги учнів у конкурсах різних рівнів. Солісти здобули 1230 перемог у всеукраїнських та міжнародних конкурсах дитячої творчості, колективи – 324 перемоги. Відзнакою міського голови для обдарованих дітей і молоді в номінації «За творчі досягнення» нагороджена 61 особа.

Криворізькі театри подарували глядачам 15 нових постановок, 700 вистав, які переглянуло близько 100 тис. осіб. Традиційно театри представили конкурсні вистави для участі в регіональному театральному фестивалі «Січеславна» (березень 2019). За результатами конкурсу були нагороджені: Олександр Бєльський, директор-художній керівник КП «Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» – спеціальним дипломом фестивалю «Січеславна – 2019» у номінації «Кращий директор» та художник-постановник театру, Олександра Вернєєва у номінації «Надія Січеславни – 2019» – «Краща сценографія». Розвиток театрів, два з яких академічні, забезпечується насамперед за рахунок зміцнення їх матеріально-технічної бази. У 2019 році для Криворізького академічного міського театру драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка придбано універсальне обладнання – світлодіодний екран з комплектуючими для повної інсталяції.

У січні 2020 року КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» виповнюється 60 років. 47,6 тис. жителів та гостей міста упродовж року ознайомилися з його музейними колекціями та експонатами. Наукові співробітники закладу брали участь у 5 науково-практичних конференціях міжнародного, всеукраїнського рівнів. За рахунок коштів місцевого бюджету вийшли друком 5 книг, авторами або співавторами яких виступили науковці музею, в т.ч. путівник «Криворізький історико-краєзнавчий музей – скарбниця пам’яті минулого».

Закладом започатковано відкритий міський дитячо-юнацький конкурс живопису ім. Г.І. Синиці. У 2019 році його учасниками стали понад 500 вихованців художніх і загальноосвітніх шкіл не лише з Кривого Рогу, а й з інших куточків України.

Презентація підсумкової експозиції «Мальовнича Україна» відбулася 17 січня в день народження видатного художника у КЗК «Міський виставочний зал».Упродовж року у Міському виставочному залі відкрито 36 загальноміських виставок, які відвідало 47,9 тис. осіб.

Одну із справжніх туристичних родзинок Кривого Рогу – відеогалерею відвідали близько 9 тис. криворіжців та гостей міста.

Бібліотечними закладами проведено 5 тис. масових заходів, в яких взяли участь понад 97 тис. мешканців міста. На базі міської бібліотеки для дорослих було проведено обласний семінар-тренінг «Електронний каталог: можливості ефективного використання» для бібліотечних працівників області.

З метою збереження культурної спадщини Кривого Рогу розпочато роботу з інвентаризації пам’яток. Розроблено облікову документацію на 15 пам’яток історії місцевого значення. До річниці Чорнобильської трагедії у сквері на проспекті Миру було встановлено пам’ятний знак «Пам’яті чорнобильців».

Зростає бюджетне фінансування галузі, що безперечно сприяє збереженню кадрового потенціалу, постійному творчому процесу. На забезпечення діяльності комунальних закладів культури та підпорядкованих підприємств в міському бюджеті на 2019 рік по загальному фонду спрямовано коштів в сумі 233,6 млн. грн.

Здійснюється системна модернізація галузі. За рахунок коштів бюджету розвитку у 2019 році проведено капітальні ремонти на суму 17,9 млн грн., а саме: покрівлі у Палаці культури «Першотравневий», бібліотеці-філії №11 КЗК «Міська бібліотека для дорослих», Криворізькій міській художній школі №1; ремонт ганку та фронтону у міському комунальному закладі культури «Народний дім». З метою підвищення енергоефективності здійснено заміну вікон на металопластикові у Палаці культури «Першотравневий», Міському виставочному залі, Криворізькій міській музичній школі №2; встановлено індивідуальні теплові пункти в міському комунальному закладі культури «Народний дім» та Палаці культури «Карачуни». Здійснено придбання обладнання на суму 4,4 млн грн., поповнення бібліотечних фондів на суму 0,9 млн грн.

В межах співпраці міської влади з компанією «МЕТІНВЕСТ» оновлено приміщення Центральної бібліотеки (пр. Поштовий) на суму 2,2 млн. грн.: замінено освітлення, відреставровано стелю та стіни, придбано нові сучасні меблі, стелажі, бібліотечні кафедри та виконано ремонт санвузла.

Заклади культури – активні учасники конкурсу проєктів місцевого розвитку «Громадський бюджет 2019». Внаслідок реалізації проєкту «SMART TV в дитячі бібліотеки» вони отримали 22 SMART телевізори. Завдяки проєкту «Тепла та затишна художня майстерня» в Криворізькій міській художній школі №3 оновлено фасад будівлі, замінено вікна на енергозберігаючі.

Зберігаючи кращі надбання минулого, культура та мистецтво Кривбасу продовжують збагачуватись новими здобутками.

© 2009—2021, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту ФОП Патинко Ю.С.