Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

В рамках проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України` в Кривому Розі працюють експерти Європейського інвестиційного банку

Створено: 2018-10-09 16:53:28Оновлено: 2018-10-09 16:55:06

Під керівництвом мера Юрія Вілкула Кривий Ріг залучає міжнародні інвестиції для модернізації міської системи теплопостачання. У партнерстві з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) буде побудовано 5 нових сучасних котелень, завдяки яким буде досягнута серйозна економія газу і електроенергії.

9 жовтня мер Юрій Вілкул провів зустріч з представниками ЄІБ, групою управління та підтримки проекту "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України" та консультантами компанії COWI.

У 2017 році Кривий Ріг пройшов етап відбору серед інших міст за проектом «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». У березні 2018 року ЄІБ, Європейським банком реконструкції та розвитку, Фондом E5P було підписано грантову угоду на суму 6,4 млн. євро на співфінансування проекту з модернізації системи теплопостачання Кривого Рогу. В цілому, загальна вартість проекту (I етап) – 44,4 млн. євро.

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул сказав: «Реалізація проекту стане кроком уперед у напрямку підвищення енергетичної безпеки, поліпшить повсякденне життя людей. Крім того, реалізація проекту дасть можливість економити енергоресурси, поліпшити навколишнє середовище, скоротить викиди CO2. Проект у Кривому Розі стане знаковим, завдяки йому будуть впроваджені заходи з енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності».

Ян Вільям Льохр, координатор Програми розвитку муніципальної інфраструктури України, представник Європейського інвестиційного банку підкреслив: «Багато роботи з підготовки до реалізації проекту було зроблено, але також багато часу минуло. Наше завдання - поліпшити і прискорити технічну частину і перейти безпосередньо до практичної роботи. Банк дуже зацікавлений в просуванні проекту в Кривому Розі. Він - один з найбільших і важливих, перш за все, для його жителів, а для нас – це буде корисний і цінний досвід».

За проектом, в Металургійному районі буде виведена з експлуатації одна з найбільших і неефективних котелень комунального підприємства «Криворіжтепломережа» -«КМК», яка розташована на території «Арселорміттал Кривий Ріг». Замість неї планується побудувати 5 нових сучасних котелень і одну – реконструювати. За оцінками експертів, це дасть економію газу – до 24 % і електроенергії – 23 %, а значить – дозволить мінімізувати витратну частину підприємств в тарифах.

Під керівництвом мера Юрія Вілкула був розроблений План дій зі сталого енергетичного розвитку Кривого Рогу до 2025 року. Для його реалізації місто працює з міжнародними фінансовими організаціями EIB, EBRD, GIZ, USAID, NEFCO. Разом з німецьким фондом GIZ проведений ремонт і термомодернізація 58-ї школи, були встановлені індивідуальні теплові пункти в чотирьох школах міста. На разі, індивідуальними тепловими пунктами обладнані 16 навчальних закладів, завдяки чому в опалювальному сезоні 2017-2018 років досягнута економія споживання теплової енергії на суму близько 700 тис. грн.

За п'ять років, завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій, споживання природного газу в Кривому Розі було скорочено на 40%, а електроенергії – на 22%.

09 жовтня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради