Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Юрій Вілкул: В умовах, коли держава реформує медицину, ми, в першу чергу, маємо дбати про якість надання медичних послуг криворіжцям

Створено: 2019-09-09 14:41:08Оновлено: 2019-09-09 14:43:58

5 вересня відбулося засідання госпітальної ради  Криворізького госпітального округу на якому затверджено Положення про раду округу, а також обговорили перспективи розвитку лікувальних закладів округу.

Нагадаємо, що мережа госпітального округу затверджена Кабінетом Міністрів. В його складі - Кривий Ріг, П’ятихатки, Жовті Води та 5 прилеглих районів.

До мережі входять лікарні інтенсивного лікування (працюватимуть цілодобово), а також заклади, що надаватимуть планову допомогу, реабілітацію, хосписи. Кабмін визначив міські лікарні №2, 7, 17 як лікарні інтенсивного лікування 1 рівня, восьму лікарню як дитячу, 11 лікарень планового лікування, 1 – відновного лікування, 1 хоспис.

Мер Кривого Рогу – голова Криворізького госпітального округу Юрій Вілкул акцентував увагу на тому, що медицина має бути якісною, доступною для людей. «Так, бузумовно, ми будемо виконувати завдання, які ставить держава перед галуззю в рамках медичної реформи. Але, ми чітко маємо розуміти – тут живуть і лікуються наші люди і всі рішення маємо приймати з урахуванням інтересів наших мешканців».

Зараз медзаклади вторинного рівня активно займаються питанням підписання угод з Національною службою здоров’я, адже якщо вони не будуть підписані, лікарні не отримають кошти. Однією із умов підписання угод є комп’ютеризація установ, і місто виділить на це кошти. Мер поставив завдання, щоб задовго до 1 січня 2020 року (як того вимагає закон) угоди з Національною службою здоров’я були підписані. «Тоді ми розумітимемо, які кошти отримаємо і який фінансовий ресурс необхідно буде направити на зміцнення матеріально-технічної бази, на підвищення якості надання медпослуг», - зазначив Ю. Вілкул.

Вже на чергову сесію міської ради буде винесено питання стосовно затвердження мережі лікувальних закладів Криворізького госпітального округу.

Серед важливих медичних питань були і якість надання медичних послуг на первинному рівні. Вимога мера: черг не повинно бути, має працювати електронний запис, впроваджуватися електронний документообіг.

«Криворіжці мають отримувати якісні медичні послуги. Тож, наказ, яким Міністерство охорони здоров’я відмінило створення амбулаторій, не є справедливим по відношенню до людей, яким ми обіцяли амбулаторії. Місто продовжить розвивати первинну медицину і, зокрема, будемо наближувати першу невідладну допомогу у найвіддаленіші куточки нашого міста», - підкреслив начальник міського управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко.

09 вересня 2019

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency