Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Криворізькі діти з особливими потребами не залишені без уваги міста

Створено: 2018-08-09 14:25:19Оновлено: 2018-08-09 14:26:11

Здоров’я дитини це одне з головних питань, яке турбує всіх батьків. Особливо, коли мова йде про здоров’я діток з інвалідністю. Органи влади на місцях також не стоять осторонь вирішення цих питань й наразі допомагають оздоровити дітей цієї категорії  коштом міського бюджету в рамках цільових програм.

За рахунок коштів міського бюджету діти з інвалідністю м. Кривого Рогу відпочивають у заміських комунальних позашкільних закладах: оздоровчих таборах «Сонячний» (Долинський район, сел. Гурівка) та «Слава» (Херсонська обл.).  До речі, наше місто одне із перших в Україні впровадило, починаючи з 2002 року, оздоровлення дітей з інвалідністю на базі комунальних дитячих таборів під час літнього відпочинку. Такий крок назустріч сім’ям,  які виховують діток з особливими потребами, був  зроблений помірковано, адже  Міністерство охорони здоров’я України не задовольняє потреб цих дітей у санаторно-курортному лікуванні в повному обсязі коштом державного бюджету.

Завдяки спільній, кропіткій роботі органів освіти, охорони  здоров’я, соціального захисту у поточному році на базі цих таборів, починаючи з червня, оздоровилися 183 дитини з інвалідністю та 160 дітей, які перебувають на диспансерному обліку в лікувальних закладах міста (у 2017 році – 161 дитина з інвалідністю та 130 дітей, які перебували на диспансерному обліку). Під час цієї роботи враховано пропозиції громадських організацій «Фонд об’єднаних сердець», «Асоціація допомоги людям з розладами спектру аутизму – КР», «Берегиня душі», «Промінь надії» щодо виділення батькам дітей з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують супроводу під час перебування в дитячих оздоровчих закладах, одноразової матеріальної допомоги. Виплата такої допомоги здійснюється, за завданням міського голови Юрія Вілкула, 3-й рік поспіль.

Подальший розвиток такої форми роботи у 2018 році забезпечив можливість отримати 26-ма дітьми з розладом спектру аутизму реабілітаційно-корекційні послуги під час літнього оздоровлення в супроводі батьків у дитячому таборі «Слава» в І зміну у червні. Батькам цих дітей коштом міського бюджету виплачено одноразову грошову допомогу на супровід. Така підтримка батьків і дітей забезпечує водночас й комфортні умови для перебування дитини у таборі й потрібне оздоровлення.

Сьогодні, дев’ятого серпня, у 4 зміну до літнього відпочинку в дитячому таборі «Слава» долучилося ще 8 криворізьких дітей з інвалідністю (серед них дві дитини пересуваються за допомогою візків) у супроводі батьків, яким також виплачено одноразову матеріальну допомогу для перебування в таборі.

Ця робота продовжується, опрацьовується питання  щодо можливості виділення одноразової матеріальної допомоги для літнього відпочинку ще 16 сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю.

Спільними зусиллями місто допомагає родинам поліпшити самопочуття та емоційний фон діточок з особливими потребами.

Сонце, свіже повітря та морська вода зроблять свою роботу і щічки малюків зажевріють рум’янцем, а дитячі посмішки – найбільша відрада для батьків.

 

 

Департамент соціальної політики


 

09 серпня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради