Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

До уваги платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Запроваджено нову форму податкової декларації

Створено: 2023-01-09 16:22:43Оновлено: 2023-01-09 16:25:31

(коментує управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради)

Згідно з повноваженнями, визначеними Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Податковим кодексом України, (далі - ПКУ), Криворізькою міською радою ухвалено рішення від 30.06.2021 №553 «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у м. Кривому Розі (розміщено на офійному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету: http://surl.li/eijek). Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у м. Кривому Розі відповідно до вказаного нормативно-правового акту встановлені на необмежений термін, і за ним платники податку - фізичні та юридичні особи будуть сплачувати  його в 2023 році.

Звертаємо увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 10.11.2022  № 371 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» (далі – Наказ №371) та з урахуванням Наказу Мінфіну від 05.12.2022 № 412 «Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 листопада 2022 року № 371», затверджено нову редакцію податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яка застосовується з 01.01.2023.

Основні зміни, що містяться у новій формі декларації:

- передбачена можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (у додатках 1 та 2);

- декларацію доповнено інформацією щодо: адреси місць розташування об'єктів оподаткування; строку користування податковою пільгою у звітному періоді; деталізації нарахованих до збільшення сум податкового зобов'язання відповідно до Податкового Кодексу України (далі - ПКУ). 

Зауважимо, що останній день подачі декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - податок) юридичними особами  за 2023 рік - 20 лютого 2023 року. У поточному році декларується та нерухомість, яка була у власності станом на 01 січня 2023 року.

Декларація на нерухомість подається одна і за місцем знаходження об’єктів оподаткування; якщо у підприємства нерухомість знаходиться у декількох територіальних одиницях (кодах КОАТУУ), то по кожному з них треба подавати окремі декларації по тій нерухомості, яка до них відноситься.

Згідно з ПКУ з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб обчислення суми податку, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Фізичні особи повинні сплатити податок протягом 60 днiв iз дня вручення податковогo повідомлення-рішення.

Наразі по місту діють ставки податку для об’єктів нерухомості у розмірі - 0,19-0,51% (для грального бізнесу – 1,5%), при дозволеному законодавством рівні 1,5 % від мінімаль-ної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування.

Форма декларації у редакції Наказу № 371 зі змінами, розміщена на сайті Державної податкової служби Україні у розділі «Законодавство» / Податки, збори, платежі / Місцеві податки / Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки / Форми звітності» та з якою можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/ehjsz; додатки до Податкової декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки -  http://surl.li/ehjta.

09 січня 2023

© 2009—2023, Виконком Криворізької міської ради