Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

У разі введення в дію нових ДБН проектну документацію щодо нерозпочатого будівництва необхідно коригувати»

Створено: 2019-11-08 16:29:48Оновлено: 2019-11-08 16:32:19

(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради).

Чи потрібно коригувати проектну документацію на будівництво у разі набрання чинності новими ДБН?

На це запитання частково дає відповідь пункт 15.5 Порядку розроблення проектної документації на будівництво, затверджений наказом Мінрегіонбуду від 16.05.2011 №45 (надалі – Порядок), відповідно до якого:

15.5. Проектна документація на об’єкт будівництва має бути розроблена з урахуванням будівельних норм та стандартів, чинних на дату передання її замовнику.

На об’єкти будівництва, проектна документація на які затверджена відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 560, підлягає коригуванню у зв’язку з введенням в дію нових нормативних документів, якщо щодо таких об’єктів не отримано документи, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт.

Проектна документація на об’єкти будівництва, побудовані повністю або частково відповідно до затвердженого проекту, не підлягає коригуванню у зв’язку з введенням нових нормативних документів, за винятком випадків, коли таке коригування зумовлено підвищенням у нових нормативних документах таких вимог безпеки: забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро-, вибухо-, пожежобезпечності, енергоефективності об’єкта та вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Зазначений виняток не застосовується до об’єктів будівництва, спорудження яких здійснюється у строки, визначені проектною документацією, якщо інше не передбачено договором на виконання будівельних робіт.

В першу чергу необхідно згадати, що є об’єктом будівництва.  Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначає, що  об’єкти будівництва – будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Нормою пп.15.5 Порядку   фактично встановлено рубікон, за яким починається реалізація проекту. Таким рубіконом є дата набуття права на виконання підготовчих та будівельних робіт, після отримання якого будь-яких змін до проекту вноситься не може. Точніше може, але за спеціальною процедурою, яка має назву – коригування проекту.

Таким чином, замовники, які отримали документи, які дають право на виконання будівельних робіт до 02 липня 2019 року, можуть спокійно продовжувати будівництво – необхідність коригування проектної документації у зв’язку з введенням в дію нових державних будівельних норм, їм не загрожує, за  винятком випадків, визначених в абзаці 3 пп.15.5 Порядку, а саме: коли таке коригування зумовлено підвищенням у нових нормативних документах таких вимог безпеки: забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро-, вибухо-, пожежобезпечності, енергоефективності об’єкта та вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Отже, у разі підвищення в нормативних документах зазначених у абзаці пп.15.5. вимог проектна документація на будь-якому етапі будівництва підлягає коригуванню.

 

 

Для отримання роз’яснень та консультацій можна звернутись до працівників Відділу у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 16:00, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:00 години, а також звернутися за телефонами: (0564) 92-05-24; (0564) 92-05-35; (0564) 92-04-24; (0564) 92-04-45.

08 листопада 2019

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради