Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

«ПРОПИСКА» В ДАЧНОМУ БУДИНОЧКУ?

Створено: 2018-11-08 11:47:13Оновлено: 2018-11-08 11:48:42

Сьогодні багато наших земляків переносить місце свого постійного проживання із квартир до дачних будиночків. Тим паче, що багато криворізьких дачних кооперативів розташовано в межах міста і постійне проживання в них можна організувати з тим самими комфортом, що і проживання в квартирі чи житловому будинку. Власники садових та дачних будинків проводять реконструкцію дачних будинків та підводять інженерні комунікації, що робить їх придатними для проживання не тільки в літній період, а й цілий рік.

Доволі часто власники таких будинків мають бажання зареєструвати в них своє місце проживання. Адже місце проживання особи безпосередньо впливає на її участь у виборах, одержання пенсій, інших соціальних послуг, отримання субсидії, працевлаштування, освіти, послуг поштового зв'язку тощо.

Одразу слід зазначити, що на дачі «прописатися» не вийде. Доки Ваш будиночок носить статус дачного, він не є житловою нерухомістю та не може розглядатися як місце Вашого постійного проживання. Та з порадами управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради не буває нічого неможливого!

Якщо «прописатися» на дачі неможливо, то статус дачі змінити можна! Переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно виконавчими комітетами районних рад, відповідно до району розташування такого садового чи дачного будинку з одночасним присвоєнням поштової адреси.

Для переведення необхідно, щоб садовий будинок відповідав державним будівельним нормам, а також розташовувався на земельній ділянці з цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством. Для реєстрації необхідно буде подати до управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міськради, Центру адміністративних послуг «Віза», його територіальних підрозділів, нотаріусів, інших акредитованих суб’єктів:

– рішення про переведення садового будинку в житловий;

– технічний паспорт на житловий будинок;

– документ, яким підтверджується сплата адміністративного збору за проведення змін.

Також, просимо криворіжців не забувати своїх особистих документів. Вся процедура займає один день і, як результат, заявник отримає витяг вже на житловий будинок, в якому можна зареєструвати своє місце проживання та «прописати» своїх близьких.

«Прописку» в Кривому Розі здійснюють «офіси прописки», розташовані в кожному районі міста. Для реєстрації за новою адресою необхідно надати:

–       документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання (паспорт-книжечка або ID-картка);

–       квитанцію про сплату адміністративного збору;

–       документи на садовий будинок, що тепер змінив статус;

–       військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

–       документ, що посвідчує повноваження, якщо заява подається представником.

«Прописка» оформляється в день надання особою всіх необхідних документів та, за бажанням заявника, може проводитись одночасно з «випискою» з попереднього місця проживання/перебування.

 

 

Ми працюємо для Вас!

Наші контакти:

• Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-22; e-mail: vpr@kr.gov.ua.

• Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.

 

 

08 листопада 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради