Офіційний веб-сайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Договір добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні. Для чого він і як допоможе призначити пенсію.

Створено: 2018-12-06 16:07:53Оновлено: 2018-12-06 16:08:29

Як відомо, законом встановлено, що до страхового стажу, починаючи з 1 січня 2004 року зараховуються періоди, за які сплачено страхові внески, не менше мінімального розміру.

З 1 січня 2018 року для виходу на пенсію у 60 років мінімальний страховий стаж складає 25 років, який щорічно збільшуватиметься на 1 рік і у 2028 році сягне 35 років.

Для громадян, які офіційно працюють та отримують легальну заробітну плату, страховий стаж не проблема, адже єдиний соціальний внесок за них сплачує роботодавець. А от тим, хто працює за кордоном, або ж живе за рахунок підсобного селянського господарства чи отримує зарплату «в конверті» слід замислитись про майбутнє.

Оптимальним варіантом є укладання договору добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні. За умовами такого договору можна придбати необхідний стаж шляхом одноразової сплати за весь період, або ж укласти його не менше ніж на рік і поступово набувати страховий стаж, сплачуючи внески. Слід зауважити, що при одноразовій сплаті сума розраховується з врахуванням коефіцієнтів, а при поточних платежах вони не застосовуються.

Наведемо приклад розрахунку:

Припустимо для призначення пенсії з 15.12.2018 року людині не вистачає 1 року (тобто 12 місяців) страхового стажу. Обчислення розміру доплати здійснюється за формулою:

Д = С × К × М, де:

Д – доплата за бракуючий пенсійний стаж

С – страховий внесок з мінімальної заробітної плати за ставкою ЄСВ — 22%

К – коефіцієнт вартості компенсації, який застосовується при одноразовій сплаті

М – кількість місяців стажу, яких не вистачає для пенсії

Отже, з 01.01.2018 по 31.12.2018 мінімальна зарплата становить 3723 гривень. Мінімальний страховий внесок за 22% ставкою ЄСВ (819,06 грн.) З урахуванням коефіцієнта, який застосовується при одноразовій сплаті (за 1 рік — 2) дорівнює 1638,12 грн.

Таким чином, сума, яку необхідно у 2018 році сплатити за купівлю одного року стажу становить 19657,44 грн. (12 місяців × 1638,12).

Якщо ж людина досягає пенсійного віку 16.06.2020 і, за попередніми підрахунками їй не вистачатиме 12 місяців страхового стажу, можна укласти договір на рік з любої дати, головне щоб останній платіж було здійснено у місяць, попередній до виходу на пенсію. У такому разі коефіцієнт К не застосовується і формула буде виглядати наступним чином:

Д = С × М

Але зверніть увагу, що через підвищення мінімальної заробітної плати, розмір оплати за кожен придбаний за договором рік страхового стажу буде збільшуватися

Оформити договір добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні не складно — головне правильно розрахувати скільки років страхового стажу не вистачає, щоб мати можливість отримувати пенсію, а не соціальні виплати. Визначитися з кількістю відсутнього стажу допоможуть співробітники органів Пенсійного фонду України при проведенні попередньої оцінки документів (за зверненням людини). Прихопіть із собою трудову книжку, оскільки стаж до 1 січня 2004 рокі вираховуватиметься саме по ній. Також провести обчислення можна самостійно за допомогою програми «Пенсійний калькулятор” на сайті Пенсійного фонду України.

Договори добровільної участі укладаються громадянами особисто в органах Державної фіскальної служби України (податкові інспекції) за місцем реєстрації.

Зробіть ці кроки завчасно, щоб отримувати пенсію і не платити дорожче.

06 грудня 2018

© 2009—2019, Виконком Криворізької міської ради