Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

Створено: 2015-07-06 14:48:44Оновлено: 2015-07-06 14:54:31

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо - у суху вітряну погоду;
 2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо - за містом.
 5. Після повернення з вулиці мийте голову та руки, промивайте очі та ніс теплою водою.
 6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:
 • мед, горіхи,
 • вишні,черешні, полуницю,
 • моркву, молоду картоплю,
 • яблука, персики, абрикоси,
 • березовий сік.
 • коньяк.

При алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

 • мед,
 • хліб, печиво, макарони, сухарі.
 • манну крупу.
 • варені ковбаси, сосиски.
 • пиво,віскі, пшеничну горілку.
 1. При наявності підвищеної температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
 2. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку до морських, степових або гірських районів України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
 3. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, яка потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато з них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам'ятайте, що згідно ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу та швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння.

При наявності симптомів полінозу (алергії на пилок рослин) необхідно звернутися до дільничного лікаря (сімейного, терапевта чи педіатра), який, у разі необхідності, скерує до лікаря-алерголога. Всі лікувальні та профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно погоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити точний діагноз і максимально правильно призначити профілактичне  лікування.

Щотижневий алергопрогноз для міст України можна прочитати на сайті Асоціації алергологів України http://www.aalu.org.ua/category/alergoprognoz


 

06 липня 2015

© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради