Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Інтерактивна карта «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»

Створено: 2020-02-06 11:52:54Оновлено: 2020-02-06 11:54:07

З інформацією про екологічний стан річок України можна ознайомитися скориставшись інтерактивною картою «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України», яка розміщена на офіційному веб-сайті Держводагенства України http://monitoring.davr.gov.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index. Інтерактивна карта відображає  результати  моніторингу якості поверхневих водних об’єктів, що дає можливість оцінити стан водного об’єкта та порівняти його з встановленими нормами.

При цьому, найближчі до міста Кривого Рогу моніторингові точки визначені на р. Інгулець  - Карачунівське водосховище м. Кривий Ріг, на річці Саксагань – Макортівське водосховище в м. П’ятихатки.

Ураховуючи обмежену кількість точок державного моніторингу поверхневих водних об’єктів в місті Кривому Розі, з 2017 року коштом міського фонду охорони навколишнього природного середовища проведено моніторингові дослідження якості води річок Інгулець та Саксагань. Слід зазначити, що за результатами лабораторних досліджень якість води в річці Саксагань вже на вході в місто не відповідає нормативним показникам (підтверджено Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області (лист від 24.01.2020 № 145/11-20), що середньорічні значення у 2019 році в моніторинговій точці Макортівського водосховища в 65 км від гирла річки за вмістом хлоридів – 440,04 мг/дм3 (ГДК – 350 мг/дм3), сульфатів – 1352,09 мг/дм3 (ГДК – 500 мг/дм3), сухого залишку – 3244 мг/дм3 (ГДК – 1000 мг/дм3)), що в свою чергу негативно впливає на якість води в річках Саксагань та Інгулець в місті Кривому Розі.

Беручи до уваги вищезазначене, виконкомом Криворізької міської ради направлені листи до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Державного агентства водних ресурсів України, Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області в яких порушено питання щодо необхідності вирішення на державному рівні питання поліпшення якості річок Саксагань та Інгулець.

Покращенню ситуації сприятиме  реалізація проєктів:

- «Поліпшення гідрологічного режиму та екологічного стану річки Саксагань в межах м. Кривого Рогу Дніпропетровської області – капітальний ремонт», розробленого у 2018 році за рахунок субвенцій з міського бюджету державному, що пройшов процедуру оцінки впливу на довкілля (номер реєстраційної справи 201810221967) та має позитивний висновок провадження планованої діяльності;

         - завершення виконання робіт передбачених проєктом «Протиповеневі заходи та поліпшення гідрологічного стану р. Інгулець у Дніпропетровській області», який призупинений Дніпропетровської обласною державною адміністрацією з 2017 року.

06 лютого 2020

© 2009—2020, Виконком Криворізької міської ради
Розробка сайту Perekrestok.agency